Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zwyciężczynię polskich kwalifikacji do Eurowizji wyłonili jurorzy i widzowie TVP. Jury w składzie Maria Sadowska, Włodzimierz Pawlik, Alicja Węgorzewska, Krzesimir Dębski i Robert Janowski jednogłośnie wskazało na Kasię Moś i jej „Flashlight”.

W głosowaniu widzów 30-letnia wokalistka zajęła drugie miejsce (zwyciężyła Carmell), ale po zsumowaniu wyników okazało się, że to bytomianka będzie reprezentować Polskę w Kijowie. Finał Eurowizji odbędzie się 13 maja. Poprzedzą go dwa półfinały 9 i 11 maja. Reprezentantka Polski wystąpi w tym pierwszym.

Kasia Moś urodziła się w Rudzie Śląskiej. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jej ojciec, Marek Moś, jest założycielem, dyrygentem i dyrektorem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.

W 2012 roku wokalistka zajęła trzecie miejsce w programie "Must be the music". W kwalifikacjach do Eurowizji startowała już wcześniej, w 2008 i 2016 roku. Piosenka „Flashlight” zapowiada drugą płytę Kasi Moś.

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.