Dzięki pomocy 39-letniego katowiczanina wpadł pijany kierowca ciężarowego volvo. Świadek nie tylko przekazał informacje o ciężarówce, która stwarzała zagrożenie na drodze, ale zdeterminowany ruszył za tirem i pomógł policjantom w namierzeniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

39-letni mieszkaniec Katowic jadąc S86 zauważył w pobliżu Siewierza podejrzanie zachowującego się kierowcę tira. Ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, niejednokrotnie zajechał innym drogę. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą i jechał wężykiem.

Katowiczanin powiadomił o tym policję i zdeterminowany ruszył za ciężarowym volvo. Kierowca tira, 43-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego zorientował się, że jest obserwowany i próbował uciec, zjeżdżając z S86 i klucząc po mniej uczęszczanych drogach powiatowych. Został zatrzymany w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Dalszym losem 43-latka zajmie się teraz prokurator i sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu również kara 2 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawa dla tego pana! Przecież ten kretyn z ciężarówki mógł kogoś zabić. Tak przy okzaji: TIR (od.Transport International Routier, 'Międzynarodowy Transport Drogowy')
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  zapewne członek kaczej PISzdy!
  @norton2 Odstaw wyborczą i tokfm na dwa tygodnie. Facet pomógł złapać pijanego idiotę, a Ty o pisie bredzisz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0