Zarząd wojewódzki NSZZ Policjantów w Katowicach zorganizował kampanię wspierająca zbiórkę pieniędzy dla chorej na zespół Moya Moya 16-letniej córki policjanta z Pyskowic. - Dostajemy sygnały z całego kraju o gotowości wsparcia finansowego dla dziewczyny - mówi Kazimierz Barbachowski, wiceszef policyjnych związków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Apel o zbiórce pieniędzy opublikowano na profilu zarząd wojewódzkiego NSZZ Policjantów, a także oddziałów prewencji w Katowicach. Zaczyna się krótkim listem od Wiktorii Gruszki z Zabrza, córki funkcjonariusza komisariatu w Pyskowicach.

„Cześć mam na imię Wiktoria i mam 16 lat... Choroba Moya Moya – jest ze mną od 6 lat... mimo, że wcale nie chcę by była taka moja... Zespół Moya Moya to bardzo rzadkie schorzenie polegające na zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych – szyjnych i kręgowych. To z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodka układu nerwowego oraz zagrażających życiu udarów niedokrwiennych mózgu. Niedotleniony i niedożywiony mózg reaguje silnymi, napadowymi bólami głowy, zaburzeniami równowagi, a czasami także mowy. Cierpię na nie od lat”.

Potrzeba 40 tysięcy euro

Jedynym ratunkiem dla Wiktorii jest operacja w klinice w Berlinie. Potrzeba jednak na nią 40 tysięcy euro. Policyjni związkowcy ze Śląska zorganizowali więc kampanię wspierającą zbiórkę pieniędzy dla dziewczyny. – Wśród osób, które na profilu zarządu wojewódzkiego lub oddziałów prewencji w Katowicach umieszczą w komentarzach zdjęcia potwierdzenia wpłaty na rzecz Wiktorii rozlosujemy 10 kalendarzy – zapowiada Kazimierz Barbachowski, wiceszef policyjnych związków. Dodał, że odzew na opublikowany w weekend apel jest niesamowity. – Dostajemy mnóstwo telefonów i maili z deklaracjami wsparcia dla dziewczyny. Wierzymy, że przełoży się to na wpływy na konto – podkreśla Barbachowski.

Wiktorii można pomóc przekazując 1 procent podatku (KRS 0000399191 z dopiskiem „Wiktoria Gruszka”) lub wpłacając darowniznę na subkonto Fundacji Różyczka z Gliwic: 49 1050 1298 1000 0024 2458 4775 w temacie: Dla Wiktorii Gruszki

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ośrodkowego nie ośrodka
  już oceniałe(a)ś
  0
  0