Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

KZK GOP informuje, że od 1 lutego zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy linii autobusowej nr A4 zakłada zwiększenie częstotliwości kursowania w dni robocze szkolne w godzinach od 10. do 12. z co 20 minut, na co 10 minut.

Kurs linii autobusowej nr 18 odjeżdżający o godz. 4.39 z przystanku „Mysłowice Kościół” zostanie przyśpieszony o 10 minut. Rozkład jazdy linii autobusowej nr 28 zakłada wycofanie wybranych kursów z obsługi Starych Maczek w Sosnowcu oraz korekty godzin odjazdów. Za to dla linii autobusowej nr 49 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów.

Kurs linii autobusowej nr 80 odjeżdżający o godz. 14.30 z przystanku „Tarnowskie Góry Dworzec” zostanie opóźniony o 8 minut. Wybrane kursy linii autobusowej nr 202 kończące się obecnie na przystanku „Gliwice Port” zostaną wydłużone do nowego przystanku „Gliwice Centrum Logistyki”, znajdującego się na terenie zakładu Śląskiego Centrum Logistyki S.A. Wprowadzone zostaną także korekty godzin odjazdów.

Zmiany w rozkładzie jazdy linii autobusowej nr 222 polegają na opóźnieniu odjazdu z przystanku „Michałkowice Budryka” do przystanku „Siemianowice Huhtamaki” oraz z przystanku „Siemianowice Huhtamaki” do przystanku „Michałkowice Budryka”.

Obsługę dwóch kursów linii autobusowej nr 606, które pozwalały na dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu po godzinie 7. zastąpi linia autobusowa nr 603, na której para kursów zostanie wydłużona do szpitala.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 622 zakłada zwiększenie liczby kursów do i z Maczek w Sosnowcu. Uruchomiony zostanie także nowy przystanek autobusowy „Sosnowiec Kolonia Cieśle Las”, który zlokalizowany będzie na ul. Kolonia Cieśle.

Zmiana trasy w Sosnowcu

Dla linii autobusowej nr 723 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu na terenie Sosnowca Pogoni, poprzez skierowanie autobusów z ul. Grota-Roweckiego w aleję Mireckiego i ul. Piłsudskiego, do włączenia się na trasę rozkładową na ul. 3 Maja, na przystanku „Dworzec PKP”. Do obsługi włączony zostanie przystanek „Stary Sosnowiec Odrodzenia", natomiast wyłączone z obsługi zostaną przystanki „Estakada” oraz „Aleja Zwycięstwa”.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 815 zakłada zmniejszenie liczby kursów do Ostrów Górniczych w Sosnowcu, a linii nr 831 zakłada włączenie do obsługi przystanku „Katowice Sokolska”.

Do obsługi linii autobusowych nr 840 i 840N włączony zostanie przystanek autobusowy „Zabrze Damrota” przy ul. Wolności.

Do obsługi linii autobusowej nr 870 włączony zostanie przystanek autobusowy „Gliwice Zajezdnia”.

Kurs linii autobusowej nr 911 odjeżdżający o godz. 22.30 z przystanku „Czeladź Wojkowicka Pętla” zostanie przyśpieszony o 11 minut Dla linii autobusowej nr 928 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.