W Katowicach odbędzie się 17 grudnia charytatywne wydarzenie "Hokej od serca". Na lodowisku Jantor zmierzą się ze sobą drużyny polskich artystów i przedsiębiorców ze Śląska, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie podopiecznych Hospicjum Cordis w Katowicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Hokej od serca" to już kolejne charytatywne sportowe wydarzenie, które odbędzie się w stolicy województwa śląskiego. Niedawno miasto ogłosiło, że w nadchodzącym roku w Spodku zostanie zorganizowana kolejna edycja Kosmicznego Meczu. 17 grudnia o godzinie 17 na taflę lodowiska Jantor wyjadą natomiast artyści i przedsiębiorcy. Wydarzenie ma za cel wsparcie Hospicjum Cordis oraz rehabilitację Marcina Standury i Pawła Nantki.

Gwiazdy zagrają w hokeja dla podopiecznych hospicjum

Marcin i Paweł potrzebują niezbędnej, a jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. 10-letni Paweł Natka po urodzeniu zaraził się w szpitalu bakterią, a fakt ten nie został wykryty w odpowiednim czasie. W osiemnastym dniu życia stan chłopca się pogorszył. Teraz zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i korowym uszkodzeniem widzenia. Rodzice chłopca robią wszystko, by mógł on się rozwijać oraz uczestniczyć w życiu szkolnym. Aby codzienne życie Pawła było mniej bolesne, potrzebuje on kosztownej rehabilitacji oraz specjalistycznego siedziska podtrzymującego ciało i głowę w odpowiednim położeniu.

Marcin Standura uległ natomiast wypadkowi w domu, wskutek którego złamał kręgosłup piersiowy. W czasie rehabilitacji pooperacyjnej doszło do złamania kręgosłupa lędźwiowego i Marcin został przykuty do łóżka. Dziś walczy o powrót do zdrowia i o to, by stanąć na własne nogi. Do tego niezbędny jest wielomiesięczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym.

W charytatywnym meczu na lodowisku Jantor udział wezmą m.in. aktorka Julia Wróblewska, piosenkarka Ewelina Lisowska, aktorzy Wojciech Wojciechowski i Mateusz Dewera, kabareciarz Adam Grzanka, Kabaret Młodych Panów czy hokeista Janusz Adamiec, który trzykrotnie reprezentował Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich. Drużynę przedsiębiorców poprowadzi natomiast Henryk Janiszewski – legenda Naprzodu Janów, w którym spędził 16 lat. Rodowity katowiczanin reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Lake Placid oraz na sześciu turniejach o mistrzostwo świata.

Bilety cegiełki w sprzedaży

Podczas wydarzenia „Hokej od serca" każdy kibic może dołożyć swoją „cegiełkę". W serwisie Evenea.pl dostępne są już bilety nazwane przez organizatorów symbolicznie „cegiełkami". Koszt wejściówki dla dorosłych to 30 złotych. Wstęp dla dzieci kosztować ma natomiast 10 złotych. Dla kibiców są dostępne także specjalne pakiety VIP, które umożliwią udział w pomeczowym bankiecie charytatywnym. W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w charytatywnej aukcji i wylicytować m.in. koszulkę wybitnego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego czy Arkadiusza Milika, który wraz z kadrą narodową uczestniczył w piłkarskim mundialu w Katarze.

Bilety można także kupić stacjonarnie na Lodowisku Jantor. Osoby chcące pomóc podopiecznym katowickiego hospicjum mogą także wesprzeć zrzutkę dostępną pod linkiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem