Trwają zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run 2022. Na liście startowej jest już ponad 14 tys. biegaczy. Sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Menedżerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły. Oprócz pracowników firm i korporacji na linii startu co roku stają także pracownicy instytucji i organizacji czy grupy znajomych.

W tegorocznym Poland Business Run będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, np. w Katowicach, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

– Zapisy wystartowały. Firmy i korporacje, także z Katowic i innych śląskich miejscowości, cały czas rejestrują swoje drużyny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na tak duże zaangażowanie. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Charytatywny Poland Business Run

Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii.

Jednym z beneficjentów jest Marcin, 39-latek z Katowic, który w wyniku wypadku komunikacyjnego w 2008 r. doznał urazu rdzenia kręgowego i paraliżu kończyn dolnych. Lekki i indywidualnie dopasowany wózek sportowy to dla niego szansa na konkurowanie z najlepszymi podczas ligowych rozgrywek.

Charytatywny Poland Business Run. Pobiegną po wózek dla Marcina z Katowic
Charytatywny Poland Business Run. Pobiegną po wózek dla Marcina z Katowic  mat. prasowe

– Dzięki nowemu sprzętowi będę mógł realizować swoją pasję związaną z grą w unihokeja na wózkach. Wózek sportowy pozwoli mi na wysokim poziomie rywalizować z zawodnikami podczas rozgrywek w lidze czeskiej, w której występuję – podkreśla Marcin, beneficjent Poland Business Run 2022, który działa także jako instruktor aktywnej rehabilitacji, dzieląc się swoim doświadczeniem z osobami, które mierzą się z nowym życiem na wózku.

Pobiegną po wózek dla Marcina z Katowic

Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem