Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Po wybudowaniu lodowiska przyszedł czas na nowy dom dla piłkarzy. Inwestycja pozwoli piłkarzom trenować i grać na nowym obiekcie z porządnym zapleczem. W Bytomiu jest mnóstwo dzieciaków, które marzą o odnoszeniu sukcesów w sporcie. To kolejna inwestycja w mieście, dzięki której nasza młodzież będzie miała świetne warunki do rozwijania swoich umiejętności – zaznacza Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W maju został rozstrzygnięty przetarg na „Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu – Etap II, przy jednoczesnej transformacji terenów pogórniczych". Przetarg wygrała firma Tamex Obiekty Sportowe SA, która jest wiodącym polskim wykonawcą zewnętrznych kompleksów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, boiska do rugby i hokeja na trawie, bieżnie sportowe.

Zdjęcie z podpisania umowyZdjęcie z podpisania umowy UM Bytom

– Od ponad 22 lat budujemy infrastrukturę sportową w całej Polsce. Zrealizowaliśmy ponad dwa tysiące obiektów i wierzę, że to długoletnie doświadczenie będzie miało wpływ na budowę nowoczesnego obiektu dla Królowej Śląska, czyli bytomskiej Polonii – mówił podczas konferencji Robert Burzycki, wiceprezes zarządu Tamex Obiekty Sportowe SA.

Obiekt wart ponad 30 milionów

Realizowana przy ul. Piłkarskiej inwestycja obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, minimuzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej oraz miejsce dla nowo powołanej sekcji e-sportu. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Wizualizacja nowego obiektu Polonii BytomWizualizacja nowego obiektu Polonii Bytom mat. prasowe

– Piłkarze z Bytomia potrzebują nowego kompleksu sportowego. Przede wszystkim zaplecza do trenowania i budynku klubowego, którego w tej chwili nie mają. Nowy obiekt ma stać się miejscem dla niespełna 400 młodych piłkarzy, bo tylu zawodników obecnie jest w naszej akademii. To jest element wprowadzanej przez nas nowej, opartej na młodzieży, filozofii rozwoju klubu. Nabory do akademii piłkarskiej cieszą się dużą popularnością, a poprawa warunków zapewni nam dodatkowe atuty. Nie zapominamy też o drużynie seniorów i meczach z udziałem publiczności – to dla nich powstanie wysokiej klasy boisko z trybunami. Mamy nadzieję, że za dwa lata będziemy oglądać na nowym obiekcie emocjonujące mecze seniorów – mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Obiekt będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA i będzie umożliwiać rozbudowę do spełnienia kryteriów rozgrywkowych dla I ligi według PZPN, bez konieczności przyszłej ingerencji w podstawowe, zrealizowane już elementy konstrukcyjne, wykonane w ramach realizacji zadania. Inwestycja warta jest 30 mln 478 tys. zł. Przedsięwzięcie prowadzone będzie w formule projektuj i buduj, co oznacza, że pierwsze sześć miesięcy zajmie praca nad szczegółowym projektem, po tym czasie rozpoczną się roboty budowlane, które według zakładanego harmonogramu mają trwać piętnaście miesięcy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.