Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Data rzecz jasna nie jest przypadkowa. 20 kwietnia 1920 roku powstał Ruch Chorzów. „Kiedy śmieję się dziecko, śmieję się cały świat – te słowa są znane chyba każdej dorosłej osobie. My jako kibice Ruchu z różnych Fan Clubów rozsianych po całej Europie postanowiliśmy zamienić te słowa w czyny i sprawić aby każdy noworodek urodzony od 20 kwietnia miał Niebieski powód do uśmiechu a jego rodzice powód do dumy. W ten o to sposób mieszanym składam bo jak to się mówi co 5 głów to nie jedna... Fan Cluby z Holandii, Niemiec, Irlandii oraz Blue Fanatics England i Żorska Emigracja przy współpracy z Ruch Chorzów oraz »Grzybkiem« [klubowy sklep – przyp. red.] postanowiliśmy na 101 urodziny naszego klubu przywitać każdego niebieskiego noworodka paką o wartości 101 złotych” – piszą kibice.

Kibice Ruchu ChorzówKibice Ruchu Chorzów Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Co potrzebuje rodzic, aby otrzymać niebieską pakę dla niemowlaka? „Aktualną kartę kibica lub karnet oraz akt urodzenia bajtla, tak tylko tyle jest potrzebne aby odebrać paczkę o wartości 101 zł na 101 urodziny klubu. Ale żeby to nie było monotonne poszliśmy o krok dalej, dajemy wam wolną rękę tak kochani kibice, rodzice będziecie mogli sobie zrobić w Grzybku zakupy na kwotę 101 zł plus dostaniecie kartę kibica dla swojej pociechy oraz okazjonalne gadżety zrobione specjalnie na tą okazję. Od razu zaznaczymy akcja dotyczy tylko i wyłącznie ubranek bądź przyborów dla niemowlaków. Nie chcemy tutaj nikogo skrzywdzić tym bardziej podzielić, ale proszę nas zrozumieć 20.04 jest to data powstania naszego klubu i dlatego ta data to początek naszej akcji. Rodzice dzieci urodzonych od 20.04 2021 mogą zgłaszać się po nasze niebieskie paczki już w pierwszym dniu narodzin pociechy. Cała akcja będzie trwała do przyszłych urodzin i mamy nadzieję, że będziemy ją mogli kontynuować aż do 200 urodzin naszego kochanego klubu. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do wyprawki” – informują kibice.

Regulamin akcji – Niebieska Paka dla Niemowlaka

1. Rodzic musi posiadać aktualną kartę kibica bądź karnet wyrobione przed 20.04.2021 r.

2. [Rodzic musi posiadać] akt urodzenia lub inny dokument potwierdzający datę urodzenia od 20.04.2021.

3. Kwota 101 zł dotyczy tylko i wyłącznie ubrań, artykułów dla noworodków.

4. Ubranka artykuły nie podlegają zwrotowi, można je ewentualnie wymienić na na inne produkty dla noworodków.

5. Akcja będzie trwać od 20.04 2021 do 19.04.2022.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.