Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szkoleniowiec przyleciał do Polski prosto z Texasu. Amerykanin przygotowuje zespół do pierwszego domowego meczu w sezonie, który odbędzie się 9 czerwca na terenie Stadionu Śląskiego.

– John jest trenerem z dużym doświadczeniem. Prócz wiedzy, którą przekazywał na całym świecie, ma niesamowity wpływ na zawodników. A trening mentalny i motywacja to bardzo ważne elementy w naszym sporcie – mówi Jarosław Kopciuch, prezes klubu.

Śląscy Rebelianci będą bić się w najbliższych miesiącach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mają w tym pomóc nowi gracze, których jest ponad dwudziestu. Zawodnicy pochodzą z Krakowa, Tych, Będzina czy Gliwic.

Śląski klub przygotowuje się właśnie do rekrutacji nowych graczy. – Moja przygoda z futbolem amerykańskim rozpoczęła się cztery lata temu, kiedy zawodnicy Rebels przyszli do mojej szkoły. Miałem wtedy 14 lat i zobaczyłem, że ten sport jest zupełnie inny od wszystkich, w których brałem udział. Przez te cztery lata wiele się nauczyłem, m.in. planowania swoich obowiązków i godzenia ich z treningami. Bez trenerów, których spotkałem w tej drużynie na pewno moje życie wyglądałoby zupełnie inaczej – mówi Nataniel Bembenek, zawodnik Silesia Rebels i reprezentant Polski U19, który zachęca młodych ludzi, żeby dołączyli do zespołu.

Trenerzy czekają na kandydatów w wieku 15-18 lat (rocznikowo). – Futbol amerykański to idealny sport dla wszystkich ambitnych osób. Łączenie sportu z nauką języka angielskiego to świetny sposób rozwoju dla  młodzieży. Zajęcia odbywają się bowiem w języku angielskim. Prowadzone są przez amerykańskiego trenera oraz polskich koordynatorów – zachęca Jarosław Kopciuch.

Czas na rekrutację

Gdzie: MOSiR Szopienice ul. 11 Listopada 16, Katowice

Kiedy: Najbliższą niedzielę 14.04.2019

Godziny: 14 – 16

Wcześniej trzeba wypełnić obowiązkowy formularz.

Na rekrutację zabierz ze sobą strój sportowy (mile widziane korki) i coś do picia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.