W 2019 roku w Polsce odbędą się młodzieżowe mistrzostwa świata w kategorii U-20. Wiele wskazuje na to, że impreza rozegra się również na dwóch stadionach naszego regionu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stadion Miejski w Tychach już w zeszłym roku gościł Mistrzostwa Europy U-21. Organizacyjnie stanął na wysokości zadania. Kiedy tylko okazało się, że Polska będzie gospodarzem młodzieżowych mistrzostw świata do lat 20, Tychy były w zasadzie pewniakiem do organizacji turnieju na swoim stadionie. Inaczej było w przypadku Bielska-Białej, gdzie stadion, choć dawno oddany do użytku, nie był jeszcze przygotowany na takie wydarzenie. Teraz to się zmieni.

BBOSiR, czyli spółka zarządzająca i opiekująca się obiektem przy Rychlińskiego w Bielsku-Białej, stara się dopiąć wszystko, żeby obiekt mógł przyjąć najlepszych juniorów z całego świata. Jej pracownicy intensywnie pracują na dokumentacją.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Stadion Miejski w Bielsku-Białej  GRZEGORZ CELEJEWSKI

Pewność, że PZPN wyznaczy dwa miasta z naszego regionu, na niedawnym zjeździe delegatów ŚlZPN wyraził jego prezes – Henryk Kula. – W przyszłym roku czeka nas wielka impreza, która rozegra się na naszych dwóch stadionach – w Tychach i Bielsku-Białej – powiedział delegatom Kula.

Jeżeli się uda, w Bielsku-Białej po raz pierwszy w dziejach miasta odbędzie się duża, piłkarska, międzynarodowa impreza. Dodajmy, że najważniejsze spotkanie tych mistrzostw (m.in. mecz otwarcia i finał) odbędą się na stadionie Widzewa w Łodzi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem