Impreza odbędzie się w dniach 6-7 października. Przybycie Arnolda Schwarzeneggera, który przyjedzie po raz pierwszy do Polski, właśnie na tę imprezę będzie jedną z atrakcji. To targi sprzętu sportowego połączone z festiwalem sportowym
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fit Life Expo to festiwal sportowy, który w zeszłym roku przyciągnął do Katowic 15 tysięcy ludzi. Teraz organizatorzy spodziewają się więcej ludzi. – W tym roku będzie jeszcze potężniej – zapowiadał Irek Bieleninik, który będzie prowadził konferansjerkę podczas tej imprezy.

Przyjeżdża były gubernator Kalifornii

– Będę miał okazję przywitać kogoś niezwykłego. 30 lat na to czekałem. Wreszcie przyjedzie nad Wisłę – cieszy się na przyjazd Arnolda Schwarzeneggera Mariusz Pudzianowski, który będzie gościem honorowym targów.

JAN KOWALSKI

Schwarzenegger na pewno zostanie w Katowicach co najmniej przez dwa dni.

– Może zrobimy z Arnoldem nocny wypad na Mariacką – żartował Irek Bieleninik.

Gwiazdor przyleci na Śląsk z Hiszpanii, gdzie będzie gościem honorowym zawodów Arnold Classic Junior. Na razie o dokładnym harmonogramie jego pobytu niewiele można powiedzieć.

Do Katowic przyjadą też inne sławy. Wiadomo, że pojawi się Shawn Ray, amerykańska ikona światowej kulturystyki, specjalny show przygotuje Blessing Awodibu – najlepszy youtuber wśród kulturystów, którego w social mediach śledzi prawie milion ludzi.

Zeszłoroczna impreza odbywała się tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, teraz zajmie też Spodek. – Planujemy współpracę na kilka lat, to nas cieszy – przyznał Marcin Stolarz, prezes zarządu PTWP Event Center, firmy zarządzającej Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Na imprezę będzie składać się wiele zupełnie niezwiązanych ze sobą atrakcji.

Imprezę w sobotnie południe 6 października zainauguruje „Opening Ceremony”, które ma być niezwykłym widowiskiem multimedialnym. Organizatorzy na razie nie chcą zdradzać szczegółów.

– Będzie pokaz laserów i pirotechniki. Przewidujemy około 200 osób obsługi – przyznaje Mariusz Respondek, prezes zarządu FeelGrow, firmy organizującej Fit Life Expo.

Na płycie głównej Spodka odbędą się zawody kulturystyczne z cyklu IFBB Diamond Cup, na którą zjadą zawodnicy z kilku kontynentów (IFBB to Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu). – Będzie to pierwsza w Polsce impreza, która będzie gościła zawodowców. Tego jeszcze u nas nie było – podkreśla Józef Szymański, prezes kulturystycznego klubu Olimp Zabrze.

Na pewno na imprezie muszą zjawić się miłośnicy siłowania na rękę. Odbędą się zawody Pucharu Polski (będące jednocześnie eliminacjami zawodów Arnold Classic). Dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli spróbować swoich sił, organizatorzy przewidują rywalizację w kategorii Open Amator.

– Będziemy chcieli pobić rekord Guinessa w siłowaniu na rękę: bez przerwy przez 24 godzinę. Michael Todd, siedmiokrotny mistrz świata zmierzy się w tym czasie 1030 zawodnikami – opowiada Mariusz Grochowski, szesnastokrotny mistrz Polski i aktualny wicemistrz Europy w armwrestlingu.

JAN KOWALSKI

- Takie pojedynki nie trwają długo. Najwyżej pół sekundy, więc trudno je nawet sfilmować – śmieje się Bieleninik.

Organizatorzy przewidują również zorganizowanie strefy kibica i transmisję live gali KSW 45 z Londynu.

Kobiety i dzieci mile widziane

– Chcemy, żeby na festiwal przyszły całe rodziny. Kobiety i dzieci na pewno znajdą coś dla siebie – zapewnia Rafał Rymarz, project manager FiT Life Expo. Organizatorzy przewidują stworzenie strefy Women’s World, gdzie kobiety będą mogły m.in. aktywnie ćwiczyć ze znanymi ze świata sportu postaciami i poszerzać wiedzę dotyczącą odżywiania.

Z kolei na dzieci będzie czekać Fit for kids – kolorowe miejsce zabaw. Będą zajęcia edukacyjne – jak dbać o zęby albo jak zrobić zdrową pizzę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem