Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed Piastem siedem meczów, których stawką będzie walka o utrzymanie w lidze. Śląski zespół nie gra w ostatnich tygodniach źle, ale po ostatnim meczu z Niecieczą w klubie czuć niedosyt. O stracie punktów zadecydowała słaba końcówka spotkania (2:2). – Straciliśmy bramkę w ostatnich minutach, ale niewiele zrobiliśmy, aby temu zapobiec. Co prawda była ona przypadkowa, ale jednak padła. Tak jak powiedziałem – coś się skończyło, bo jestem przekonany, że wyczerpaliśmy limit nieszczęść. Nie chcę odnosić się do portali, które wyliczają, ile punktów straciliśmy poprzez decyzje sędziowskie, ile sami roztrwoniliśmy, niestrzelone karne, poprzeczki... tego nazbierało się mnóstwo. Chcemy zamknąć ten etap i wchodzimy w rundę finałową pełni energii i optymizmu – mówi Fornalik.

Uważać na Piątka

Krzysztof Piątek z CracoviiKrzysztof Piątek z Cracovii JAKUB PORZYCKI

Cracovia wyprzedza Piasta o dziewięć punktów, więc jest niemal pewna utrzymania. – Teoretycznie... Podobnie jak Arka Gydnia. Na pewno to nie będzie jednak tak, że te drużyny będą sobie grały tylko po to, aby grać. Będą chciały jak najszybciej zdobyć wystarczającą liczbę punktów i zapewnić sobie utrzymanie. Przede wszystkim liczę na to, że we wszystkich meczach tak to właśnie będzie. Nie liczymy na taryfę ulgową. Podchodzimy do tego spotkania jak do najważniejszego w tym sezonie – zaznacza Fornalik. – Cracovia to trudny rywal, który kładzie nacisk na stałe fragmenty gry. W ten sposób strzelili dużo bramek i będziemy musieli się do tego mocno przygotować. Dodatkowo mają skutecznego napastnika [Krzysztofa Piątka – przyp.red.], który zdobył im sporą liczbę punktów. Trudny przeciwnik, ale poprzednie spotkania pokazały, że można z nim wygrać – dodaje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.