Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najskuteczniejszym graczem dąbrowian w meczu z Legią (90:73) był Jovan Novak – serbski rozgrywający zdobył 20 punktów przy skuteczności 8/9 z gry. Po 14 punktów zdobyli DJ Shelton i Piotr Pamuła. Szczególnie cieszy powrót do dobrej dyspozycji kapitana Pamuły, który w ostatnich 6 meczach trafił 15 z 24 rzutów za 3 punkty. Na wyróżnienie w starciu z Legią zasłużyli również Aaron Broussard i jego 13 punktów, 6 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty, Witalij Kowalenko – 12 punktów i 7 zbiórek oraz Maciej Kucharek – 7 punktów, 4 zbiórki i aż 7 asyst, które są rekordem jego kariery w tej statystyce.

Teraz Gdynia

Wygrana została okupiona kontuzją oka Michała Gabińskiego. Uraz nie jest na szczęście poważny. Cieszy również, że szybko przebiega rehabilitacja Pauliusa Dambrauskasa – niewykluczone, że zawodnik niebawem wznowi treningi, jednak nadal nie wiadomo, czy w obecnych rozgrywkach zdąży pojawić się na parkiecie.

Już w środę MKS czeka arcyważny dla układu tabeli mecz przeciwko zespołowi z Gdyni – początek spotkania o godzinie 19.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.