Przy okazji poniedziałkowego meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Tauronem GKS-em Katowice a GKS-em Tychy odbędzie się uroczystość odsłonięcia na lodowisku "Galerii Sław" hokejowej GieKSy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na jednej ze ścian hali zawiśnie sześć flag z nazwiskami najbardziej utytułowanych zawodników w historii GKS-u. Uhonorowani zostaną hokeiści, którzy dla Katowic wielokrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Polski: Andrzej Fonfara, Janusz Świerc, Maksymilian Lebek, Henryk Reguła, Sylwester Wilczek.

Uroczystego odsłonięcia „Galerii Sław” dokona Prezydent Katowic Marcin Krupa. – W nawiązaniu do tradycji wróciliśmy do czasów, gdy Śląsk żył hokejem. Mamy w Katowicach silną sekcję w barwach GKS-u, doskonałą infrastrukturę oraz regularnie jesteśmy gospodarzem hokejowych wydarzeń. Pamiętamy jednak o tradycjach i historii, którą tworzyli wspaniali ludzie – teraz możemy ich docenić w „Galerii Sław” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

GKS Katowice w meczu z GKS-em Tychy
GKS Katowice w meczu z GKS-em Tychy  GRZEGORZ CELEJEWSKI

Pomysłodawcą utworzenia „Galerii Sław” hokejowego GKS-u Katowice jest radny Krzysztof Pieczyński, który zwrócił się w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Katowic. – Od zawsze jestem wielkim fanem sportu, a przede wszystkim fanem GieKSy. Interesuję się też historią sportu i losami byłych zawodników. Powrót hokejowej GieKSy do lat świetności to idealna okazja na uhonorowanie naszych byłych bohaterów lodowych tafli. Wraz z działaczami KH GKS-u wpadliśmy na pomysł utworzenia „Galerii Sław”. Jako radny wystąpiłem z taką interpelacją do władz Katowic, którym dziękuję za przychylne podejście do tej idei – mówi Pieczyński.

Hokejową GieKSę reprezentowało w historii wielu wybitych zawodników. Dlatego „Galeria Sław” ma charakter otwarty i w przyszłości honorowani będą także kolejni hokeiści, którzy święcili triumfy z GKS-em.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem