Sparing był prowadzony w niezłym tempie. Obie drużyny próbowały atakować, ale to Piast miał widoczną przewagę. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli sobie jednak gospodarze. Denys Bałaniuk zszedł ze skrzydła i oddał mocny strzał z narożnika pola karnego, zmuszając do interwencji Frantiszka Placha. Słowak nie dał się pokonać i wybił piłkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy na bramkę uderzał Patryk Małecki, ale dobrze ustawiony był Dominik Budzik, który oddalił zagrożenie. Niebiesko-czerwoni odpowiedzieli niecelnymi strzałami Aleksandra Jagiełły i Gerarda Badii.

Chwilę po zmianie stron w dobrej sytuacji znalazł się Pol Llonch. Hiszpan ograł jednego z defensorów, wbiegł w pole karne, ale jego strzał był niecelny. Okres przewagi „Białej Gwiazdy” przyniósł pierwszego gola, którego strzelcem był Patryk Małecki. Kilka minut później było już 2:0, a do siatki trafił Zdenek Ondraszek. W 70. minucie Mikkel Kirkeskov dograł do Michala Papadopulosa, ale Czech nie trafił czysto w piłkę i zmarnował dobrą okazję.

Bez kadrowiczów

W sobotnim sparingu trener Waldemar Fornalik dał szansę zawodnikom, którzy w obecnych rozgrywkach Lotto Ekstraklasy grali nieco mniej. W wyjściowym składzie Piasta zagrało jedynie dwóch zawodników, którzy wyszli w pierwszym składzie w ostatnim ligowym spotkaniu, w którym rywalem niebiesko-czerwonych było Zagłębie Lubin. Po dłuższej przerwie do gry powrócili Aleksandar Sedlar i Martin Bukata.

W sparingu nie zagrali: Denis Gojko, Patryk Dziczek, Karol Angielski i Konstantin Wasiljew, którzy przebywają aktualnie na zgrupowaniach reprezentacji.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Małecki (52.), 2:0 Ondraszek (63.).

Wisła: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Velez (57. Świątko), Sadlok (57. Korczyk) – Brlek, Llonch (57. Halilović), Cywka (82. Plewka) – Wojtkowski (37. Małecki), Kolar (46. Kostal) – Bałaniuk (46. Ondraszek).

Piast: Plach (69. Dybowski) – Budzik, Korun (72. Czerwiński), Sedlar (68. Jodłowiec), Rugasević (46. Kirkeskov) – Pietrowski (46. Tymiński), Bukata (20. Badia, 72. Pietrowski) – Jagiełło (72. Rugasević), Valencia – Krakowczyk (72. Szczepaniak), Papadopulos.