Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komunikat NKO:

„Na spotkaniu rozpoznano odwołanie klubu Piast Gliwice od orzeczenia Komisji Ligi z 5 marca 2018, sygn. akt 83/17/18, w sprawie kary regulaminowej weryfikacji wyniku meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze, jako walkower na niekorzyść klubu.

NKO postanowiła oddalić odwołanie w całości jako bezzasadne.

Ponadto po rozpoznaniu odwołania klubu Piast Gliwice oraz Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN od orzeczenia Komisji Ligi z 5 marca 2018, sygn. akt 82/17/18, w sprawie naruszenia porządku i bezpieczeństwa przez kibiców klubu na stadionie podczas meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze.

Piast Gliwice - Górnik ZabrzePiast Gliwice - Górnik Zabrze GRZEGORZ CELEJEWSKI

NKO postanowiła oddalić oba odwołania w całości jako bezzasadne

Rozpoznane zostały również odwołania klubu Górnik Zabrze oraz Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN od orzeczenia Komisji Ligi z 5 marca 2018, sygn. akt 82/17/18, w sprawie naruszenia porządku i bezpieczeństwa przez kibiców klubu na stadionie podczas meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze. NKO postanowiła:

1. Zmienić orzeczenie Komisji Ligi z dnia 5 marca 2018 roku, w zakresie pkt 1a, zwiększając karę finansową dla Górnika Zabrze do wysokości 60 (sześćdziesiąt) tysięcy złotych;

2. Zmienić orzeczenie Komisji Ligi z dnia 5 marca 2018 roku, uchylając nałożoną na Górnik Zabrze karę pozbawienia 3 (trzech) punktów w rozgrywkach o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy;

3. Oddalić odwołania jako bezzasadne w zakresie:

– zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w 8 kolejnych meczach w rozgrywkach Ekstraklasy w tym w dwóch następnych meczach z Piastem Gliwice;

– zamknięcia stadionu na 3 kolejne mecze rozgrywek Ekstraklasy dla kibiców, którzy podczas meczu w Gliwicach przebywali w sektorach E i F."

Komunikat GKS Piast SA:

„Klub po otrzymaniu uzasadnienia, podejmie decyzję na temat odwołania."

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.