Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podopieczni Jacka Winnickiego byli jak w transie – punktowanie przychodziło im z dziecinną łatwością, jakby trafianie do kosza było najbardziej naturalną czynnością na świecie. 38 (!) oczek zdobytych w pierwszej ćwiartce, 7/9 za 3 w tym fragmencie – ofensywa dąbrowian hulała po parkiecie w najlepsze.

Wielki powrót krośnian

Szybko wypracowana przewaga przez gospodarzy miała swoje zalety (spokojne kontrolowanie spotkania), ale i niosła ze sobą pewne zagrożenie (uśpienie koncentracji). Do trzydziestej minuty zawodnicy z Krosna milczeli sumiennie w tym pojedynku, nie pokazując nic ze swoich atutów. Jednak po rozpoczęciu ostatniej odsłony ruszyli wściekle do odrabiania strat. I po kilku następnych minutach, zamiast dużej przewagi MKS-u (dochodzącej momentami do granicy 30), tablica wyników wskazywała raptem cztery punkciki różnicy (85:81). 

Na szczęście dla zespołu z Zagłębia w swoich szeregach mają będącego ostatnio w kapitalnej formie Aarona Broussarda. Amerykanin momentalnie odpowiedział dwiema celnymi „trójkami” (przedzielonymi trafieniem z dystansu Piotra Pamuły). Dla pierwszego rozgrywającego MKS-u był to czwarty kolejny mecz, w którym zdobywa minimum 20 punktów.

Gospodarze trafili rekordowe w sezonie 18 rzutów zza łuku. Drużyna trenera Winnickiego wygrała wszystkie pojedynki w tym sezonie, w których notowała przynajmniej 10 celnych rzutów z dystansu. Zadanie na ostatnie pięć kolejek – utrzymać skuteczność rzutową.

MKS Dąbrowa Górnicza – Miasto Szkła Krosno 96:86 (38:16, 19:19, 26:29, 13:22)

MKS: Broussard 28, Shelton 23, Pamuła 11, Kowalenko 11, Kucharek 9, Novak 8, Wołoszyn 4, Gabiński 2, Trojan.

Miasto Szkła: Pinkston 22, Sroka 18, Mustapić 17, Oczkowicz 12, Lejasmeiers 8, Alexis 4, Grochowski 3, Gaddefors 2, Jakóbczyk.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.