Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czasie meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice – Górnik Zabrze przebywałem/am na sektorze P/R. Co mnie teraz czeka?

– Decyzją Klubu i Komisji Ligi osoby, które zajmowały miejsca w sektorach P i R na meczu z Górnikiem Zabrze, nie będą mogły zakupić biletu do zakończenia rundy zasadniczej na żadną trybunę (chodzi o spotkania z Zagłębiem Lubin 16.03.18 i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 07.04.2018).

Nie brałem/am udziału w incydentach, ani nie zasłaniałem/am twarzy. Co mogę zrobić?

– Prosimy o indywidualny kontakt z Klubem (w celu złożenia wyjaśnień), telefonicznie pod nr. 32 335 31 15 lub drogą elektroniczną na adres bilety@piast-gliwice.eu.

Mam karnet na sektor O/P/R/S i nie było mnie na meczu z Górnikiem Zabrze. Czy kara mnie dotyczy?

– Kara nie dotyczy osób, których tego dnia nie było na imprezie masowej. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 32 335 31 15 lub drogą elektroniczną na adres bilety@piast-gliwice.eu w celu zmiany sektora i miejsca na stadionie.

Policja musiała rozpędzać kiboli, którzy przerwali mecz Piasta Gliwice z Górnikiem ZabrzePolicja musiała rozpędzać kiboli, którzy przerwali mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze GRZEGORZ CELEJEWSKI

Mam karnet na zamknięty do końca sezonu sektor O/P/R/S i chcę zmienić sektor.

– Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 32 335 31 15 lub drogą elektroniczną na adres bilety@piast-gliwice.eu w celu zmiany miejsca na stadionie. W przypadku posiadaczy karnetów na sektory P/R zmiana sektora i miejsca na stadionie będzie możliwa dopiero po zakończeniu sezonu zasadniczego.

Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy za bilet/karnet?

– W celu złożenia reklamacji prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres bilety@piast-gliwice.eu z dopiskiem „reklamacja”. Swoją prośbę prosimy uzasadnić, a także załączyć dowód zakupu karnetu (paragon).

Czy jest dopuszczalne karanie wszystkich widzów na sektorze bez udowodnienia winy?

– Po meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa (12.12.17) na Piasta Gliwice została nałożona kara w zawieszeniu o treści: „Na klub z Gliwic nałożono w zawieszeniu do końca sezonu karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy Lotto Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały się w sektorach P i R". Wydarzenia podczas meczu z Górnikiem Zabrze odwiesiły powyższą karę. Dodatkowo Klub na osoby, które podczas meczu z Górnikiem Zabrze przebywały na sektorach P/R, nałożył karę zakazu wejścia na kolejny mecz. Nie chodzi o odpowiedzialność zbiorową, a czas na analizę materiału. Naszą intencją jest ukaranie sprawców zakłócania ładu i porządku podczas imprezy masowej oraz tych, którzy niszczyli mienie. Niewinni kibice w najbliższym czasie (jednak najwcześniej w rundzie finałowej) będą mieli możliwość dalszego uczęszczania na domowe mecze Piasta Gliwice. Prosimy o wyrozumiałość w tej sprawie.

Policja musiała rozpędzać kiboli, którzy przerwali mecz Piasta Gliwice z Górnikiem ZabrzeGRZEGORZ CELEJEWSKI

Jakie konsekwencje czekają firmę ochroniarską za wpuszczenie kibiców Górnika z flagami Piasta Gliwice?

– Wciąż trwa analiza wszystkich materiałów oraz czynników, które wpłynęły na sobotnie wydarzenia. Czekamy również na wyjaśnienia firmy ochroniarskiej w sprawie sobotnich wydarzeń.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.