Ligowa piłka wraca w poniedziałek - po zimowej przerwie - na Śląsk. Piast Gliwice podejmuje Jagiellonię Białystok. - Pierwsze ligowe spotkania to swego rodzaju weryfikacja tego, jak prezentuje się nasza forma - mówi trener Waldemar Fornalik. Początek meczu o godzinie 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piast przystąpi od poniedziałkowego meczu jako najsłabsza drużyna ekstraklasy. – Zawsze w trakcie pierwszych spotkań wychodzą pewne niuanse, które wymagają jeszcze poprawy. Pierwsze ligowe spotkania to swego rodzaju weryfikacja tego, jak prezentuje się nasza forma. Ale patrząc na to, co zrobiliśmy w czasie przygotowań, i na to, jak wypadliśmy w grach kontrolnych, to podchodzimy z optymizmem zarówno do meczu z Jagiellonią, jak i do całej rundy – zaznacza Fornalik, który uważa, że proces budowy zwycięskiej drużyny jeszcze się w Gliwicach nie skończył.

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik  JAN KOWALSKI

– To jeszcze potrwa, bo nie sądzę, żeby w ciągu 2-3 tygodni można było stworzyć idealnie funkcjonujący, nowy zespół, ale zrobiliśmy wszystko w określonych warunkach, by tak właśnie było. Mamy pewne problemy. Ani Aleksandar Sedlar, ani Martin Bukata nie będą mogli zagrać w poniedziałek. To powoduje, że pole manewru w pewnych kwestiach jest ograniczone – dodaje Fornalik, który zdradza, że klub pracuje jeszcze nad wzmocnieniami.

Akcja zima w wykonaniu Piasta Gliwice

Piast budował formę na ligę w Hiszpanii, ale po powrocie ze zgrupowania wpadł w środek polskiej zimy. – Pierwsze dni były dla nas wprowadzające. Trenowaliśmy na sztucznej nawierzchni, w czwartek skupiliśmy się na motoryce, pracowaliśmy do południa na hali, a po południu na sztucznym boisku. W piątek udało nam się wejść – po raz pierwszy po długiej przerwie – na główną płytę. Poczuliśmy więc, jak piłka pracuje w naszych warunkach. Podobnie pracuje większość drużyn w ekstraklasie. Zbliżone warunki trenowania sprawiają, że szanse powinny być między wszystkimi równe – kończy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem