W rundzie wiosennej Ekstraklasy ważnym punktem defensywny Piasta Gliwice ma być Jakub Czerwiński, piłkarz pozyskany z Legii Warszawa. - Zaangażowanie. To słowo klucz. Tego oczekuję w meczu z Jagiellonią, od siebie, całej drużyny - mówi przed poniedziałkowym spotkaniem z Jagiellonią Białystok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śląski klub inauguruje rundę poniedziałkowym meczem z Jagiellonią Białystok (godz. 18). – Bardzo zależało mi na tym, abym dołączył do Piasta zaraz na początku okresu przygotowawczego, żeby móc uczestniczyć we wszystkich obozach i w Kamieniu, i w Hiszpanii, a to dlatego, że takie wyjazdy służą lepszej aklimatyzacji w nowym zespole i ogólnemu rozeznaniu. Jestem tu miesiąc i myślę, że dobrze zintegrowałem się z drużyną, dodatkowo towarzyszą mi same pozytywne odczucia związane z samym funkcjonowaniem klubu. To, jak pracownicy klubu chętnie oferują pomoc na samym starcie, jest naprawdę bardzo miłe.

Od początku miałem też potrzebę nawiązania jak najlepszych relacji z chłopakami, bo dobra atmosfera jest podstawą do tego, żebyśmy dobrze funkcjonowali później także na boisku. Oczywiście, ktoś powie, że największym motorem do budowania atmosfery są wyniki. Zgadzam się z tym, ale dodając coś od siebie możemy tylko tym dobrym rezultatom pomóc. Uważam się za osobę otwartą na kontakty z ludźmi – podkreśla.

Emocje narastają

Piast zaczyna rundę meczem z drużyną z ligowej czołówki. – Nie wiem, czy w ogóle można mówić o idealnym rywalu na początek. Powinniśmy się skupić raczej na sobie, na wypracowaniu swojego stylu gry, który zagraża przeciwnikom. Najistotniejsze jest to, żebyśmy jak najprędzej zaczęli punktować, bez względu na to z kim przyjdzie nam rywalizować.

Grałem tu przy Okrzei w barwach Termaliki, więc już zetknąłem się z gliwicką publicznością… ale nie ukrywam, że z każdym dniem przeżywam to spotkanie z nią coraz mocniej. Im bliżej poniedziałku, tym czuję coraz większe emocje. Zaangażowanie. To słowo klucz. Tego oczekuję w meczu z Jagiellonią, od siebie, całej drużyny i kibiców właśnie. Niech nas poniosą po pierwszą punktową zdobycz w rundzie wiosennej – podkreśla.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem