Piast Gliwic zakończył sparingowe granie przed pierwszym spotkaniem rundy wiosennej Ekstraklasy. - Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz - powiedział trener Waldemar Fornalik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na koniec sparingowego grania śląski zespół ograł 2:1 chiński zespół Changchun-Yatai. – To był pożyteczny sprawdzian. W wielu momentach było widać naprawdę dobrą grę. Dobrze konstruowaliśmy akcje i kontrolowaliśmy tempo gry. Niestety ustrzegliśmy się straty bramki. Padła ona po indywidualnym błędzie, no ale jednak... My mogliśmy strzelić ich więcej, bo trafiliśmy w słupek, a przy jednej sytuacji kapitalną interwencją popisał się chiński bramkarz. To był pozytywny test, który dobrze rokuje na przyszłość – uważa szkoleniowiec.

Bez porażki

W zimowym okresie przygotowawczym Piast rozegrał sześć sparingów. W trzech z nich odniósł zwycięstwa, a trzy zremisował. – Wyniki nie zawsze są najistotniejsze, ale na pewno one cieszą i budują atmosferę. Wzrastają chęci zawodników do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej, pracy. Graliśmy sparingi z mocnymi zespołami, więc cel został osiągnięty, bo chcieliśmy potrenować i konsolidować drużynę.

Piast Gliwice - Arka Gdynia (0:1)
Piast Gliwice - Arka Gdynia (0:1)  GRZEGORZ CELEJEWSKI

W czasie okresu przygotowawczego nie było żadnych zakłóceń, problemów… nie wypadła nam również żadna jednostka treningowa i nie ma większych problemów zdrowotnych. Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań i z tego, co zawodnicy zaprezentowali na boisku oraz podczas sparingów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz.

Płynnie i bezboleśnie

W zimowym okienku transferowym do Piasta przyszło sześciu nowych zawodników. – Zawodnik, który potrafi grać w piłkę, zawsze znajdzie wspólny język z drużyną. Na pewno nie jest to już okres zakończony. Będzie on trwał jeszcze w trakcie ligi. Widać jednak, że podczas sparingów nowi piłkarze potrafili się zrozumieć z zespołem – mówi Fornalik przed meczem z Jagiellonią Białystok, którym gliwiczanie rozpoczną rundę 12 lutego. – Są elementy, nad którymi chcemy popracować, ale pozostaje kwestia, czy będziemy mieli ku temu warunki, bo nie wiadomo, jaka aura przywita nas w Polsce. Przejście z boisk trawiastych na nasze boiska jest szalenie istotne. Mamy nadzieję, że ten proces będzie płynny i bezbolesny – kończy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem