Piłkarze Piasta Gliwice rozpoczęli w czwartek treningi na hiszpańskiej ziemi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na drugie w tym roku zgrupowanie trener Waldemar Fornalik zabrał 26 zawodników. Niebiesko-Czerwoni będą przebywać w Hiszpanii do 5 lutego. Wśród piłkarzy, których sztab szkoleniowy zabrał na zgrupowanie, znalazł się Adam Tymiński, który na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Ponadto szansę treningów z pierwszym zespołem otrzyma Dominik Budzik z czwartoligowej drużyny rezerw Piasta. Razem z zespołem poleciał także Tomasz Jodłowiec z Legii Warszawa.

W Alicante zabraknie natomiast Krzysztofa Kurka i Josipa Barisicia. Młody bramkarz może zostać wypożyczony do innego klubu, z kolei Chorwat dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Testy w innych drużynach przechodzą aktualnie Adam Mójta i Bartosz Waleńcik, więc oni również nie będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego Piasta podczas zgrupowania w Hiszpanii.

Kadra na obóz:

Bramkarze: Jakub Szmatuła, František Plach, Karol Dybowski.

Obrońcy: Dario Rugašević, Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Uroš Korun, Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Adam Tymiński.

Pomocnicy: Patryk Dziczek, Tom Hateley, Martin Bukata, Konstantin Vassiljev, Aleksander Jagiełło, Joel Valencia, Gerard Badia, Mateusz Mak, Saša Živec, Denis Gojko, Dominik Budzik, Tomasz Jodłowiec.

Napastnicy: Karol Angielski, Michal Papadopulos, Maciej Jankowski, Łukasz Krakowczyk.

Sparingi w Hiszpanii

26.01 - Videoton FC
29.01 - CSKA Moskwa
3.02 - rywal zostanie podany w późniejszym terminie
4.02 - Changchun Yatai

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem