Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy od zgrupowania w Rybniku-Kamieniu, gdzie przebywają od trzech dni. Po mocnych treningach przyszedł czas na grę kontrolną z liderem II ligi. – To pierwszy sparing... Myślę, że gra nie była idealna, ale to zwycięstwo będzie dobre dla naszego samopoczucia. Strzeliliśmy dwa gole, a na plus można zapisać także obronionego karnego. Na razie było OK... i tylko OK, bo mamy dużo rzeczy do poprawy w naszej grze – powiedział Michal Papadopulos, który otworzył wynik rywalizacji sprytnym strzałem po dograniu Denisa Gojki.

Podobnego zdania był strzelec drugiego gola Sasa Zivec. – Ostatnie 2-3 dni mocno trenowaliśmy, więc trochę odczuwaliśmy skutki tych treningów. Mieliśmy ciężkie nogi, warunki były trudne, ale i tak każdy dał z siebie sto procent. Sparing i rezultat oceniam pozytywnie – przyznał Słoweniec.

Mądra gra Piasta Gliwice

Niebiesko-Czerwoni kontrolowali przebieg gry, ale zawodnicy GKS-u również stwarzali zagrożenie. Jastrzębianie mieli rzut karny oraz dwukrotnie trafili w poprzeczkę. – Cierpliwie budowaliśmy akcje, graliśmy podaniami i dawaliśmy przeciwnikom biegać. Czuliśmy się pewni siebie. Więcej jednak musieliśmy dawać od siebie w ofensywie, szczególnie z niżej notowanym przeciwnikiem – stwierdził Czech.

Pozytywy w grze zespołu widział także Zivec. Słoweniec zaznaczył, że drużyna zagrała skutecznie w defensywie oraz potrafiła dobrze wyprowadzać własne akcje ofensywne. – Graliśmy mądrze, kompaktowo, dobrze przesuwaliśmy i asekurowaliśmy nawzajem. Wymienialiśmy dużo podań i jak na to, że zagraliśmy pierwsze spotkanie po tak długiej przerwie, to traktuję ten mecz na plus. Pozytywne jest również to, że obyło się bez zbędnych kontuzji – zakończył skrzydłowy Piasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.