Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W pierwszej połowie grę prowadzili piłkarze z Gliwic. Za sprawą trafienia Michala Papadopulosa Piast wyszedł na prowadzenie w 20. minucie i nie oddał go do przerwy. Jastrzębianie mogli szybko wyrównać, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Po strzale Ali z jedenastu metrów dobrze zachował się Frantisek Plach, który broniąc uderzenie z jedenastu metrów naprawił swój błąd sprzed chwili.
W drugiej połowie ponownie aktywniejsi byli ligowcy. Piłkarze Piasta podwyższyli w 63. minucie po sprytnym uderzeniu Sasy Ziveca. Rywale z Jastrzębia starali się zdobyć kontaktowego gola, ale nie zdołali trafić do siatki. Stojący w bramce gliwiczan Karol Dybowski mógł mówić o sporym szczęściu, ponieważ dwukrotnie ratowała go poprzeczka.

Trzech nowych

Po raz pierwszy w barwach Piasta zagrało trzech nowych zawodników: Frantisek Plach, Jakub Czerwiński oraz Karol Dybowski. W pierwszej połowie w zespole Niebiesko-Czerwonych zagrał testowany Tom Hateley. Trener Waldemar Fornalik postanowił sprawdzić większą liczbę zawodników i zagrał na dwie jedenastki.

Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Papadopulos (19.), 2:0 Zivec (64.)

Piast: Plach (46. Dybowski) – Konczkowski (46. Pietrowski), Czerwiński (46. Korun), Sedlar (46. Waleńcik), Jagiełło (46. Rugasević) – Gojko (46. Valencia, 68. Borkała), Vassiljev (46. Bukata), Hateley (46. Okraszewski, 72. Borycka), Angielski (46. Krakowczyk), Badia (46. Zivec) – Papadopulos (46. Jankowski).

GKS: Drazik (46. Szelong) – Zajączkowski (46. Mazurkiewicz), Pacholski, Szymura, Weis (46. Kulawiak) – Dzida (46. Semeniuk), Ruda (46. Tront), Jaroszek (46. Caniboł), Ali (46. Jadach), Gancarczyk (46. Szczęch) – Szczepan (46. Gaszka).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.