Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Jestem szczęśliwy, że dopięliśmy wszystkie formalności i dołączyłem do Piasta. To bardzo dobrze zorganizowany klub, więc wiem, czego się spodziewać. Zdaję sobie sprawę z obecnej sytuacji w tabeli, ale w ogóle się tego nie boję i jestem gotowy do walki – powiedział nowy obrońca niebiesko-czerwonych.

Jesienią Czerwiński zagrał jedynie w czterech meczach Lotto Ekstraklasy, jednak większość rundy stracił z powodu kontuzji. – Potrzebuję regularnej gry, więc poprosiłem Legię o możliwość odejścia, i dziękuję jej, że się do tego przychyliła. Chcę poczuć się ważną częścią zespołu i uważam, że mam na to szansę w Gliwicach – dodał 26-latek.

Trzeci zimowy transfer

– Kuba reprezentuje profil środkowego obrońcy, którego poszukiwaliśmy. Jest szybki, skuteczny w grze defensywnej i bardzo dobrze rozpoczyna konstruowanie akcji ofensywnych. Wiążemy z nim duże nadzieje i liczymy, że zostanie w Piaście na dłużej – przyznał Jacek Bednarz, dyrektor sportowy niebiesko-czerwonych.

Czerwiński jest trzecim zawodnikiem, który trafił do Piasta w zimowym oknie transferowym. Wcześniej zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika wzmocnili Frantiszek Plach i Karol Dybowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.