Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piłkarze Piasta spotkali się po raz pierwszy od trzech tygodni. Na czas przerwy każdy z zawodników miał przygotowaną indywidualną rozpiskę treningową, a niektórzy spotykali się w trenerem na zajęciach w siłowni.

Sztab szkoleniowy również nie mógł narzekać na nudę. – Mieliśmy szansę na odpoczynek, ale w czasie urlopowym również pracowaliśmy. Razem z trenerami spotykaliśmy się w klubie i analizowaliśmy poszczególnych zawodników, a także kandydatów do gry w Piaście Gliwice – powiedział trener Waldemar Fornalik.

W pierwszych tegorocznych zajęciach brało udział 24 zawodników. Wśród nich znalazły się nowe twarze, m.in. Karol Dybowski oraz Tom Hateley. Bramkarz Siarki Tarnobrzeg jest bliski podpisania kontraktu z Piastem. Do złożenia podpisu zostały jedynie formalności. 

Pierwszy w 2018 r. trening Piasta GliwicePierwszy w 2018 r. trening Piasta Gliwice Piast Gliwice

Anglik po testach

Natomiast Anglik odbył testy medyczne i do nowej rundy będzie przygotowywał się z Piastem. O tym czy dołączy do zespołu, zadecyduje sztab szkoleniowy. – Uważamy, że Tom może być wzmocnieniem naszego zespołu, ale decyzję podejmiemy po zgrupowaniu – przyznał szkoleniowiec.

Razem z zespołem trenował również Tomasz Okraszewski. Młody pomocnik wrócił z półrocznego wypożyczenia z Unii Turza Śląska. – To utalentowany zawodnik, który grał w juniorach Piasta, a ostatnio był wypożyczony. Zdecydowałem, że będzie trenował z pierwszą drużyną, aby móc się mu przyjrzeć – poinformował trener Fornalik.

W czwartek Kamień

Wśród trenujących zabrakło Stojana Vranjesa, Josipa Barisicia, Aleksandara Sedlara, Dario Rugasevicia oraz Heberta, którzy dostali zgodę na dłuższe urlopy. Cała piątka ma wznowić treningi do 10 stycznia.

W najbliższych dniach gliwiczanie będą trenowali na własnych obiektach, a także przejdą badania wydolnościowe oraz testy sprawnościowe. W czwartek wyjadą na pierwsze tegoroczne zgrupowanie do Kamienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.