Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zagłębiowski klub tym razem skupił się na rozgrywkach sezonu 2012/13, gdy w kuriozalnych okolicznościach przegrał złote medale mistrzostw Polski po walce z Atomem Treflem Sopot. 

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie obronią Pucharu PolskiSiatkarki z Dąbrowy Górniczej nie obronią Pucharu Polski Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

„Atom był w finale niczym bokser wagi ciężkiej. Przyjmował ciężkie ciosy, ale wciąż stał na nogach i w ostatniej rundzie zadał decydujące trafienie. Ostatni mecz finału potwierdził, że zawodniczki z Dąbrowy Górniczej tracą głowy, gdy sukces jest na wyciągnięcie ręki. Tauron MKS po dwóch porażkach w Sopocie, gdy prowadził w tie-breakach 14:11 i 8:3, we własnej hali także przestał grać w siatkówkę, gdy złoto zakładano już na szyje siatkarek” – pisaliśmy po ostatnim meczu przegranej przez MKS serii (2:3).

– Po raz kolejny okazało się, że boimy się wygrać. Nie było komu skończyć ważnych piłek. Potem byliśmy już tylko słabsi i słabsi. Na dodatek w tie-breaku zaczęliśmy popełniać własne błędy – żałował trener MKS-u Waldemar Kawka.

A jak w klubie wspominają wydarzenia sprzed ponad czterech lat dzisiaj? 

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.