Ruszyły zapisy do 10. jubileuszowej edycji PKO Silesia Marathon. Zawody rozegrane zostaną 7 października 2018 roku. Organizatorzy uruchomili w środę zapisy na bieg, a w ciągu pierwszych kilku godzin zarejestrowało się już ponad 150 maratończyków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przed nami okres świąteczny i Nowy Rok – to okres, w którym składamy sobie wiele życzeń, również tych związanych z realizacją marzeń. Dla wielu aktywnych osób takim marzeniem na pewno jest ukończenie biegu maratońskiego. Uruchamiając zapisy, dajemy możliwość startu w jednym z największych biegów ulicznych w Polsce, a na pewno największym wydarzeniu sportowym w regionie – mówi Bohdan Witwicki, pomysłodawca i organizator PKO Silesia Marathon.

Ostatni Silesia Marathon był częścią Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego, a na mecie zawodników dopingowała rekordowa w historii polskich maratonów publiczność – ponad 100 000 kibiców. – Czeka nas kolejne wyzwanie związane z przygotowaniem 10-tej edycji zawodów. Chcemy uczcić ten bieg specjalną oprawą i kilkoma niespodziankami jakie przygotowujemy dla zawodników, z którymi będziemy świętować nasz pierwszy jubileusz – dodaje Witwicki.

Meta ponownie na Stadionie Śląskim

Zapisy na przyszłoroczny maraton uruchomione zostały na nowej stronie internetowej wydarzenia pod tym samym, co ostatnio adresem www.silesiamarathon.pl. W ciągu pierwszych kilku godzin zarejestrowało się ponad 150 zawodników, którzy korzystają ze świątecznej promocji i najniższej opłaty startowej.

Organizatorzy nie planują rewolucji i dużych zmian związanych z trasą biegu. Start zawodów zorganizowany zostanie w Katowicach, a biegaczy będą mieli do przebiegnięcia 42 km i 195 metrów ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich. Metę zaplanowano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem