Piast Gliwice zmierzy się w niedzielę z Lechem Poznań. - Nie możemy się bać i musimy zagrać jak drużyna. Jak wszyscy damy z siebie 100 procent, to jestem pewny, że nie będziemy gorsi - powiedział Martin Bukata. Początek meczu o godzinie 15.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lech zalicza się do ligowej czołówki, ale w ostatnich sześciu kolejkach wygrał tylko raz (2:1 z Wisłą Płock). – To nie ma znaczenia, bo przecież każdy mecz jest inny, a Lech to bardzo mocna drużyna. Patrzymy na siebie i zrobimy wszystko, aby wygrać to spotkanie. Nie możemy się nikogo obawiać! Musimy grać tak jak do tej pory i dać z siebie maksimum. Trzeba zostawić wszystko na boisku, a to na pewno zaprocentuje – mówi Bukata.

Oby dopisała pogoda...

Zespół z Poznania na wyjazdach wygrał dotąd dwa mecze (2:0 z Cracovią i 3:1 z Niecieczą). – Myślę, że większość drużyn lepiej radzi sobie na swoim boisku, ale każdy mecz jest inny, więc to na pewno nie będzie łatwe spotkanie. Zobaczymy, jakie będą warunki, bo może być podobnie jak w Szczecinie, gdzie walki było więcej, niż gry w piłkę nożną. W Szczecinie nie mogliśmy normalnie rozgrywać akcji, bo piłka stawała w wodzie. Mieliśmy kilka takich sytuacji, w których piłka zostawała za nami... W takich warunkach gra się dużo gorzej. Potrzebujemy punktów, więc wspólnie z kibicami musimy wygrać ten mecz i iść w górę tabeli – kończy Słowak.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem