Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozwój Katowice to klub, który od wielu lat jest znany w całej Polsce z doskonałej pracy z dziećmi i młodzieżą. To w dzielnicowym klubie uczył się grać w piłkę Arkadiusz Milik, który z czasem trafił do Górnika i reprezentacji Polski.

To właśnie walka o pieniądze wynikające z transferu Milika do Bayeru Leverkusen poróżniła śląskie kluby. Katowiczanie domagali się pieniędzy na drodze sądowej.

Arkadiusz Milik i Adam NawałkaArkadiusz Milik i Adam Nawałka FOT. KUBA ATYS

„Dostrzegając wiele cech wspólnych w działalności obu klubów, a także perspektywy korzyści, jakie współpracując, mogą osiągnąć Górnik oraz Rozwój, obie strony zadecydowały o wznowieniu kooperacji. Jej fundamentalnymi elementami będą wymiana myśli szkoleniowej oraz realizacja wspólnych projektów w zakresie szkolenia i rozwoju dzieci i młodzieży.

Głęboko wierzymy, że w ten sposób otwieramy nowy rozdział we współpracy klubów, które łączą zarówno górnicze korzenie, jak i zbieżna strategia i polityka rozwoju utalentowanych piłkarzy.

Jednocześnie oświadczamy, że problemy, które w ostatnich latach zakłócały współpracę Górnika oraz Rozwoju, zostały pozytywnie rozwiązane” – oświadczyły kluby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.