Piast Gliwice wywalczył punkt na boisku w Szczecinie. Murawa tak naprawdę nie nadawała się jednak do gry. - Straciliśmy swoje atuty - przyznał trener Waldemar Fornalik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę gliwiczanie zremisowali z Pogonią Szczecin (2:2) . Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ drenaż murawy nie poradził sobie z trwającą od kilku godzin ulewą i na boisku zaczęły się tworzyć kałuże. Istniało poważne zagrożenie, że spotkanie w ogóle się nie odbędzie.

– Stan boiska był katastrofalny, pogoda również nie sprzyjała grze w piłkę. Wydaje mi się, że w takich warunkach mój gol był bardzo ważny dla zespołu. Dodał nam pewności siebie, która pomogła w walce do końca spotkania – przyznał Joel Valencia, który już w 3. minucie wyprowadził Piasta na prowadzenie.

– Ten remis jest dla nas ważny, ponieważ pozwala utrzymać przewagę nad ostatnią w tabeli Pogonią. Wciąż mamy również kontakt z zespołami plasującymi się nad strefą spadkową – stwierdził pomocnik Piasta.

Nagroda za walkę

Joel Valencia z murawy zszedł już w przerwie. Na drugą połowę w jego miejsce wybiegł Maciej Jankowski. – Boisko nie było najlepsze do gry i pewnie to wpłynęło na decyzję trenera. Wydaje mi się, że była ona podyktowana chęcią zmiany taktyki. Ja sam czuję się dobrze, nic mi nie dolega – mówił piłkarz.

Na stan boiska narzekał również trener Waldemar Fornalik. – Nie nadawało się do gry i wytrąciło nam z rąk atuty. Piast chciał grać kombinacyjnie, środkiem pola, a Pogoń skrzydłami. Boki boiska były mniej zniszczone i to sprzyjało gospodarzom. Można jedynie zadać sobie pytanie, jak wyglądałoby to spotkanie, gdyby boisko było normalne? – zastanawiał się Fornalik.

– Biorąc pod uwagę fakt, że Pogoń mogła w drugiej połowie rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z wyniku. To jednak nam udało się stworzyć sytuację bramkową i zdobyć gola. Ta bramka była nagrodą dla zawodników za walkę – dodał.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem