Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Bardzo chcemy wygrać w Szczecinie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że ostatnie miejsce Pogoni w tabeli może być trochę złudne. To zespół, który choć przegrywał mecze, to stwarzał wiele groźnych sytuacji do zdobycia bramek. Nawet w ostatnim meczu z Wisłą Kraków, mimo że grał w osłabieniu, pokazał się z dobrej strony. Dlatego jesteśmy przygotowani przede wszystkim na twardy mecz ze zdeterminowaną drużyną. Zresztą my także nie mamy wielkiego komfortu i chcemy zdobywać punkty, by poprawić swoje miejsce w tabeli – mówi trener.

– Każda zdobycz punktowa nie dość, że poprawia pozycję w tabeli, to oczywiście weryfikuje nas względem przeciwnika. Ale to jest dopiero i aż 17. kolejka, tych meczów jest jeszcze naprawdę sporo przed nami. Już wkrótce, na koniec rundy jesiennej, będziemy mogli jasno określić kto, o co będzie walczył. To bardzo ważny czas, bo rozegramy pięć kolejek w bardzo krótkim czasie – dodaje.

Jankowski czy Papadopulos? 

JAKUB PORZYCKI

Po absencji za kartki do kadry Piasta Wraca Michal Papadopulos, którego ostatnio udanie zastąpił Maciej Jankowski. Z meczu na mecz w lepszej formie powinien być Konstantin Vassiljev. – W ostatnich dniach na temat Kostii ukazywały się różne artykuły… Ja uważam, że jego występ w meczu z Cracovią był jego jednym z lepszych spotkań w rundzie. Widać, że bardzo solidnie przepracował ostatnie tygodnie i jak najbardziej jestem zadowolony z tego, co pokazał po powrocie. Ale wiem też, że drzemie w nim jeszcze wiele możliwości i będziemy chcieli wyegzekwować od niego więcej. Myślę, że ten prawdziwy Kostia wróci, ale potrzebuje jeszcze odrobiny czasu – podkreśla Fornalik.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.