Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ruch Chorzów z tygodnia na tydzień prezentuje się lepiej. W niedzielny wieczór przekonała się o tym Odra Opole (3:1). – Środek pola znowu został przez nas opanowany, ale to nie był jedyny pozytyw. Jest nas jedenastu i każdy spełnił swoją rolę, wszyscy zagraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody – podkreśla Miłosz Trojak, pomocnik Ruchu. – Pokazaliśmy, że nie poddajemy się po straconej bramce. Udało nam się zdobyć dwa kolejne gole. Nie zatrzymujemy się, jedziemy dalej. Mam nadzieję, że już do końca będziemy wygrywać. Liczę na to, że przed końcem rundy będziemy na bezpiecznym miejscu i na wiosnę postaramy się walczyć o jak najwyższą lokatę, może nawet o awans – dodaje.

Ruch Chorzów szykuje się na Zagłębie Sosnowiec

Na wygraną z Odrą mocno zapracował Brazylijczyk Mello. – To było bardzo ważne zwycięstwo. Musimy wygrywać wszystkie mecze, zwłaszcza na własnym boisku. Nasza sytuacja wciąż jest trudna. Musimy zwyciężać, musimy walczyć. To jest najważniejsze – podkreślił Mello, autor dwóch asyst. – Ale w meczu miałem lepsze i gorsze momenty. Ostatecznie jednak wygraliśmy, a to jest najważniejsze – zaznacza.

W piątek Ruch zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Co ciekawe, Mello był bliski tego, żeby przed sezonem trafić właśnie do drużyny z Sosnowca. – Najpierw rzeczywiście byłem na testach w Zagłębiu, ale ostatecznie trafiłem do Ruchu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. To będzie dla mnie zwykły mecz. Znam swoje obowiązki na boisku i będę walczył tak jak zawsze. Mam znajomego z Portugalii [Nuno Malheiro – przyp. red.], który gra w Zagłębiu. Mamy tego samego menedżera, więc utrzymujemy kontakt. To będzie dla nas trudny mecz, ale takie są wszystkie. Jesteśmy w stanie wygrać – zaznacza Brazylijczyk.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.