Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem, który w poprzednich meczach zgromadził wiele punktów. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, ale drużyna dobrze funkcjonowała, dzięki czemu wyeliminowaliśmy główne atuty przeciwnika. Możemy być zadowoleni z naszej gry i zwycięstwa – mówił.

W zespole Piasta zabrakło kontuzjowanych Gerarda Badii, Sasy Ziveca, Konstantina Vassiljeva i Heberta. Nie zagrał także pauzujący za czerwoną kartkę Jakub Szmatuła. – Nie szukam alibi. Wiemy ile dla zespołu znaczą zawodnicy, których nie ma z powodu kontuzji i zawieszenia za kartki. Cieszę się, że Martin Bukata [gol i asysta - przyp. red.] wrócił do gry i z tego, jak zagrał w tym meczu. Nie grał na swojej pozycji, ale dobrze się zaprezentował. To wartościowy piłkarz – zaznaczył szczęśliwy Fornalik.

Jerzy Brzęczek: Zostaliśmy skarceni

W odmiennym nastroju był trener Wisły Jerzy Brzęczek. – Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy zbyt mało agresywni i graliśmy za daleko od przeciwnika. To spowodowało, że straciliśmy bramkę, a mogliśmy stracić ich więcej, bo Piast mógł podwyższyć – dodał.

Po zmianie stron goście zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Jose Kante. – Po przerwie graliśmy lepiej i dlatego udało nam się wyrównać. Chcieliśmy zdobyć drugiego gola, ale zostaliśmy za to skarceni. Byliśmy źle ustawieni, przeciwnik to wykorzystał i wyszedł na prowadzenie. Później chcieliśmy jeszcze wyrównać, ale Piast cofnął się i czekał na kontratak. Jest w tym dobry, dzięki czemu stworzył sobie jeszcze kilka strzeleckich okazji – stwierdził trener Wisły. – Patrząc na naszą postawę w tym spotkaniu, to w kolejnych meczach musimy poprawić grę – dodał.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.