Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ukarano także bramkarza Jakuba Szmatułę oraz Adama Fudalego, kierownika Niebiesko-Czerwonych. „W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Górnik ZabrzePiast Gliwice w 11. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gliwic nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze oraz na 2 najbliższe mecze z Górnikiem w Lotto Ekstraklasie."

Szmatuła odpocznie od gry

W komunikacie czytamy ponadto: „Na kierownika drużyny Piasta Gliwice Adama Fudalego została nałożona kara dyskwalifikacji po meczu 11. Kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze – Piast Gliwice. Kierownik został w nim usunięty z ławki rezerwowych".

„Na zawodnika Piasta Gliwice Jakuba Szmatułę nałożono karę dyskwalifikacji w czterech meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę [za naruszenie cielesności sędziego - przyp.red.] w meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice w 11. kolejce Lotto Ekstraklasy."

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.