Pełen monitoring zawodników i wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. GKS Tychy wprowadza elektroniczny system ProTrainUp, który pozwala sprawdzać postępy każdego młodego piłkarza w klubie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W całej Europie z takiego rozwiązania korzysta już 15 000 zawodników i rodziców, 3000 trenerów oraz 80 klubów i akademii. – To system, w którym trenerzy mają obowiązek zapisywania wszystkich informacji na temat szkolenia danych drużyn. Będą tam wyszczególnione treningi, pojedyncze ćwiczenia oraz obciążenia. Ponadto dokładny monitoring zawodnika, wszystkie jego parametry, to pozwoli na pełną kontrolę pracy z takim piłkarzem. Szczegółowy dostęp do systemu będzie miał dyrektor sportowy oraz trenerzy - mówi Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

Elektroniczny system monitorowania zawodników pozwala śledzić na bieżąco poczynania zawodników zarówno trenerom, jak i rodzicom. – Rodzice będą mieć wiedzę i informacje na temat postępów syna i tego, co w danym tygodniu wykonuje na treningu. To także poprawi przepływ informacji pomiędzy klubem a rodzicami – dodaje Mrozek.

System ułatwi także obieg dokumentów czy pozwoli dobrać odpowiednią taktykę. Trenerzy mogą skorzystać także z gotowych ćwiczeń, zaplanować treningi oraz dokładnie przeanalizować sylwetkę każdego zawodnika.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem