Środowy mecz Włochów z Czechami wzbudza ogromne zainteresowanie ze strony kibiców. Zostało tylko kilkaset biletów na to spotkanie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Euro na Śląsku rozpoczęło się niedzielnym meczem Niemców z Czechami. Spotkanie oglądało z trybun aż 14 051 widzów. – Bardzo się cieszę, że wygraliśmy mecz otwarcia. To było bardzo ważne w kontekście całego turnieju – mówił szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Stefan Kuntz.

Pomimo straty bramki piłkarze reprezentacji Czech cały czas mogli liczyć na doping swoich kibiców. Ci już od rana byli widoczni na ulicach Tychów. Przed meczem grupa ponad 100 fanów przemaszerowała z placu Baczyńskiego na Stadion Miejski. - Mieliśmy wsparcie naszych kibiców, są ich tutaj tysiące - zaznacza Vitezslav Lavicka.

Czas na Włochów

Na trybunach Stadionu Miejskiego nie zabrakło także znanych nazwisk. Niedzielne spotkanie oglądali m.in przedstawiciele PZPN - Zbigniew Boniek, Maciej Sawicki oraz Marek Koźmiński.

– Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie ze strony europejskiej federacji. Przedstawiciele UEFA podkreślali, że organizacja meczu była na bardzo wysokim poziomie i w żaden sposób nie odbiegała od meczów Ligi Mistrzów czy mistrzostw Europy - podkreśla Krzysztof Trzosek, oficer medialny Stadionu Miejskiego w Tychach.

We wtorek do Tychów przyjedzie reprezentacja Włoch. O godzinie 18.30 odbędzie się konferencja prasowa, a pół godziny później trening na murawie Stadionu Miejskiego. Czesi przyjadą tylko na spotkanie z dziennikarzami, które odbędzie się o godzinie 16. Środowe spotkanie także wzbudza ogromne zainteresowanie ze strony kibiców.

– Spodziewamy się kompletu publiczności na trybunach. W sprzedaży pozostało zaledwie 900 biletów - mówi Trzosek.

Początek spotkania w środę o godzinie 18.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem