Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zakończyło się półroczne wypożyczenie Roberta Gumnego, który wraca do macierzystego Lecha Poznań, jednak nadal prowadzone są rozmowy w sprawie dalszej gry dla młodzieżowego reprezentanta Polski dla TSP. Wiosną Gumny był podstawowym zawodnikiem zespołu Jana Kociana, rozegrał 14 spotkań od pierwszej do ostatniej minuty, w których zdobył dwie bramki.

Na wypożyczeniu w Bielsku-Białej przebywał też Szymon Lewicki, zawodnik Arki Gdynia. Podbeskidzie nie zdecydowało się skorzystać z prawa pierwokupu, zatem napastnik wraca do swojego klubu. Król strzelców zaplecza ekstraklasy w sezonie 2015/16 potwierdził skuteczność także w zakończonych rozgrywkach, w których był najlepszym snajperem Górali z dziewięcioma bramkami w 24 meczach.

Kto do wypożyczenia?

Najlepszym strzelcem, ale w drużynie rezerw, był za to Jozef Dolny, któremu wraz z końcem czerwca wygaśnie kontrakt z Podbeskidziem. Klub zadecydował, że umowa ta nie będzie kontynuowana. Dolny wystąpił w 11 meczach Podbeskidzia, w tym w czterech jako zawodnik pierwszego składu, był natomiast czołową postacią drużyny rezerw, w której zdobył dziesięć bramek.

Z końcem miesiąca kończy się także kontrakt pomiędzy klubem a Martinem Baranem. Były stoper m.in. Polonii Bytom i Jagiellonii Białystok zakończonego sezonu nie może uznać za udany ze względu na prześladujące go kontuzje. 29-latek zaledwie pięć razy wystąpił w barwach Podbeskidzia, ostatni raz jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w meczu przeciwko Wiśle Puławy.

W grupie zawodników, których klub chce wypożyczyć, znaleźli się głównie gracze drugiego zespołu: Maciej Felsch, Arkadiusz Jaworski, Krzysztof Walkiewicz oraz Aleksander Chmielewski, który już ostatnio przebywał na wypożyczeniu w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.