Nowym libero Aluron Virtu Warta Zawiercie - beniaminka PlusLigi - został Japończyk Taichiro Koga.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Japończyk w zeszłym sezonie występował w barwach Paris Volley. – PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie – mówi Taichiro. – Wiem, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Emanuela Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia – dodaje.

„Taichiro uznawany jest za jednego z najlepiej rozgrywających libero na świecie. Styl gry Kogi oparty jest na nieszablonowych zagraniach. Japończyk to gwarancja walki o każdą piłkę, czym idealnie wpisuje się w charakterystykę gry Aluron Virtu” – charakteryzuje nowego gracza klub.

Pierwszy w PlusLidze

Urodzony 4 października 1989 roku w japońskim Sasebo Koga mierzy 169 cm. W Paris Volley występował przez jeden sezon 2016/2017. Wcześniej grał w fińskiej lidze, w klubie Kokkola Tigers. W barwach fińskiej drużyny Taichiro zdobył mistrzostwo oraz Puchar Finlandii w sezonie 2015/2016. Taichiro został wybrany również MVP całego sezonu w fińskiej lidze. Był to pierwszy przypadek w historii ligi fińskiej, gdy najlepszym zawodnikiem został wybrany libero.

Taichiro Koga ma również za sobą występy w reprezentacji Japonii. Reprezentował Japonię na letniej Uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku, gdzie zdobył z kadrą brązowy medal. W 2013 roku występował również w Mistrzostwach Azji Wschodniej.

Taichiro Koga będzie pierwszym zagranicznym zawodnikiem w historii Aluron Virtu, jak i również pierwszym Japończykiem występującym na parkietach PlusLigi! Wcześniej trenerem Siatkarza Wieluń został inny Japończyk, Shuichi Mizuno.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem