Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

„Górale” zakończyli sezon wygraną z MKS-em Kluczbork (3:1). To było pożegnalne spotkanie dla zasłużonych dla klubu Marka Sokołowskiego i Dariusza Kołodzieja. – Zrobili wiele dla tego klubu. Ja jestem tu krótko, ale wiem, ile oni serca tu zostawili, dlatego zasłużyli na dobre pożegnanie, życzę im powodzenia w dalszej zawodowej karierze. Naszą przedmeczową odprawę poprowadzili Sokołowski i Kołodziej i to nastroiło nas bardzo emocjonalnie do tego spotkania – zdradził Kocian, który po meczu pożegnał również Roberta Demjana.

– Cieszę się, że młodzi wnieśli dużo dobrego do naszej gry. Kostorz, Szymański, Gumny, Malec zagrali na plus, a trzech pierwszych w dodatku zdobyło bramki. Szkoda tylko poprzednich meczów – z Pogonią i z Górnikiem. Gdybyśmy je wygrali, to teraz wszystko mogłoby wyglądać inaczej, ale taka jest piłka – zaznaczył Słowak.

Rozmowy o transferach

Wspominany 17-letni Kostorz to jedna z klubowych nadziei na solidnego ligowca. – Trenuje z nami ponad dwa tygodnie, przejście z juniorów do naszego treningu na pewno było dla niego ciężkie i dlatego krok po kroku przygotowywaliśmy go do wyjścia w pierwszym składzie, aby nie wrzucić go od razu na głęboką wodę. Troszeczkę baliśmy się, że przez emocje nie wytrzyma tempa do końca spotkania i dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Kacper Kostorz na pewno jest bardzo dobrze ułożony i drzemie w nim spory potencjał – ocenił Kocian.

Co dalej z kadrą zespołu? – Ciągle dokładamy starań do tego, aby Haskić u nas został. Walczymy także o kolejne wypożyczenie Gumnego i rozmawiamy z Leszczyńskim. Robimy, co możemy, aby kadra była tak mocna, jak to tylko możliwe, nie chcemy robić rewolucji kadrowej. Przed nami dwa tygodnie przerwy, do treningów wracamy 19 czerwca. Piłkarze dostali od nas indywidualne rozpiski, aby wiedzieli, jak mają trenować. My w klubie także nie próżnujemy i ciągle rozmawiamy z zawodnikami – dodał trener.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.