W wyjściowym składzie Piasta pojawił się Denis Gojko – wychowanek gliwiczan, który ostatnio tak dobrze się spisuje. Właśnie Gojko już na początku mógł zdobyć bramkę. Po centrze Saszy Żiva z rzutu rożnego Gojko uderzył jednak koło bramki.

Piast nacierał, kolejną bramkę mógł strzelić Łukasz Sekulski. Świetnie jednak w bramce gości spisał się Mateusz Kryczka, który popisał się świetną paradą. W gorszych opałach znalazł się jego vis-à-vis – Jakub Szmatuła, ale z innych powodów: bramkarz Piasta zderzył się z Byrtkiem we własnym polu karnym. Odczuł to boleśnie, na szczęście po interwencji służb medycznych zdołał się pozbierać.

Obrona gości nie przebierała w środkach, dwóch obrońców Wisły dostało żółte kartki już w pierwszej połowie. W tej części gry dawała sobie jeszcze radę, ale po przerwie było już gorzej.

Zaraz na początku drugiej połowy Piasta na prowadzenie wyprowadził Żivec. Słoweniec przebiegł z piłką kilkanaście metrów i precyzyjnie uderzył w długi róg. Wisła mogła się zrewanżować, zaraz potem Giorgi Merebaszwili z woleja trafił w słupek.

Potem już grał tylko Piast. Mecz został rozstrzygnięty, kiedy na centrę w swoim stylu zdecydował się Patrik Mraz. Słowak znakomicie dośrodkował z lewej strony, a Maciej Jankowski dopełnił formalności. Trzeciego gola dołożył Martin Bukata, a czwartego znowu Jankowski (ale to była petarda!).

Piast grając swobodnie i efektownie w ładnym stylu pożegnał się z publicznością. Brawo!

Piast Gliwice – Wisła Płock 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Żivec (49.), 2:0 Jankowski (66.), 3:0 Bukata (72.), 4:0 Jankowski (80.)

Piast: Szmatuła (46. Rusov) – Pietrowski, Sedlar, Hebert Ż, Mraz – Żivec, Bukata, Murawski, Gojko (75. Szeliga) – Jankowski (83. Dziczek), Sekulski

Wisła: Kryczka – Szymiński Ż, Sielewski, Byrtek Ż, Stępiński – Stefańczyk (46. Jose Kante CZ), Rogalski, Merebaszwili (69. Kieplin), Wlazło, Reca – Piątkowski