Nie ma nic gorszego dla klubu, piłkarskiej spółki, niż konflikt wśród właścicieli. To kamień u szyi, który ciągnie dziś na dno Ruch Chorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla Ruchu takie gabinetowe wojenki to nie pierwszyzna. Kilka lat temu mocno poróżnili się Mariusz Klimek i Dariusz Smagorowicz. Iskrzyło, klub podupadł, a zespół gubił się na boisku. Na szczęście biznesmeni opamiętali się, gdy jeszcze było co ratować. Podali sobie ręce, a Klimek został nawet doradcą zarządu, na czele którego stał Smagorowicz. Teraz też trwa wojenka, a może nawet i wojna. Po dwóch stronach barykady okopali się prezes Janusz Paterman i były przewodniczący rady nadzorczej Aleksander Kurczyk. Paterman zdradził ostatnio, że Kurczyk oczekuje od niego miliona złotych za naruszenie dóbr osobistych. Poszło o wypowiedzi, które wskazywały na to, że Kurczyk działał na szkodę klubu, przejmując pieniądze z transferu Mariusza Stępińskiego.

Paterman się nie podda?

Pulsują złe emocje i urażone ambicje. Latem minionego roku to przecież Kurczyk powoływał Patermana na stanowisko prezesa, by po miesiącu odwołać go z tej funkcji. Paterman wrócił tak naprawdę za sprawą Smagorowicza, który w międzyczasie zdążył poróżnić się z Kurczykiem. W tle tych konfliktów są wielomilionowe pożyczki, zastawione hipoteki, kolejne zajęcia komornicze. Do Ruchu zgłaszają się po pieniądze kolejne firmy, które użyczały niebieskim pożyczek. Prywatny przedsiębiorca z Bydgoszczy, lokalny browar... Trzeba na szybko zapłacić Norymberdze, która też miała zapisany zysk w przypadku transferu Stępińskiego. Za dużo jak na zabiedzony klub na archaicznym stadionie, z piłkarzami, którzy wykłócają się z działaczami o wypłatę zaległych premii.

Peterman co prawda mówi, że się nie podda. Że im gorzej, tym jego determinacja jest większa. Gdyby miał w Kurczyku partnera, a nie wroga, to jednak byłoby zdecydowanie łatwiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem