Piast Gliwice przedłużył kontrakt z Rafałem Leszczyńskim. Obecnie bramkarz - przebywający na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała - związany jest z Piastem umową ważną do czerwca 2018.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kontrakcie wiążącym Leszczyńskiego z Piastem została zawarta klauzula pozwalająca klubowi przedłużyć umowę z 25-letnim bramkarzem. – Obserwujemy na bieżąco występy Leszczyńskiego w barwach Podbeskidzia. Rafał w wielu meczach potwierdził swoje wysokie umiejętności i dlatego uznaliśmy, że należy z tym zawodnikiem przedłużyć kontrakt, korzystając z możliwości, którą dawała nam wcześniej podpisana umowa – powiedział dyrektor sportowy Piasta Łukasz Piworowicz. – Dalsza sportowa przyszłość Rafała jest jednak również uzależniona od Podbeskidzia, gdyż bielszczanie zagwarantowali sobie w umowie wypożyczenia prawo wykupu zawodnika – dodał Piworowicz.

Leszczyński do Gliwic trafił w sezonie 2015/2016, ale nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie Piasta. Rozegrał natomiast 16 spotkań w III-ligowych rezerwach, które czterokrotnie kończył z czystym kontem. W kolejnym sezonie bramkarz trafił na wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W barwach Górali wystąpił w 26 spotkaniach I ligi i aż 11 razy zachował czyste konto.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem