Komisja Ligi podjęła decyzję o anulowaniu pierwszej żółtej kartki Aleksandara Sedlara, którą obrońca Piasta zobaczył w spotkaniu z Arką Gdynia. Klub złożył także odwołanie w sprawie żółtej kartki Heberta, ale to jednak zostało odrzucone.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serb otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie meczu z Arką rozegranego w ramach 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. Niespełna 60 sekund później został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Na specjalnym posiedzeniu Komisja Ligi zadecydowała o anulowaniu pierwszej kartki dla obrońcy Piasta.

Komunikat Komisji Ligi: „Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN postanowiono uznać protest klubu Piast Gliwice dotyczący żółtej kartki dla zawodnika Aleksandara Sedlara z meczu Arka Gdynia – Piast Gliwice w 31. kolejce. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Komisja Ligi uznała, że zawodnik nie dopuścił się faulu i postanowiła nie zaliczać zawodnikowi żółtej kartki do rejestru napomnień".

Komisja Ligi postanowiła także odrzucić odwołanie Piasta w sprawie żółtej kartki Heberta. Brazylijczyk został ukarany w dziewiątej minucie meczu z Arką Gdynia za zagranie ręką w polu karnym.

Komunikat: „Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN postanowiono oddalić protest klubu Piast Gliwice dotyczący żółtej kartki dla zawodnika Heberta Silvy Santosa z meczu Arka Gdynia – Piast Gliwice w 31. kolejce".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem