Umowa między nami a trenerem została rozwiązana z przyczyn leżących po stronie trenera - mówi Marek Kwiatek, prezes Piasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zdaniem klubu umowa została rozwiązana z winy trenera i właściwie jest to... zwolnienie dyscyplinarne. Powodem miał być brak ważnej licencji trenerskiej UEFA PRO w rozgrywkach polskiej ekstraklasy.

Dokument Latala wygasał 31 grudnia 2016 roku. Czeski trener o tym wiedział – pojechał więc do Pragi i przedłużył jego ważność do 2019 roku. Klub uważa, że Czech nie zadbał by przedłużenie tej licencji było sankcjonowane również w Polsce i nie przedłożył dokumentów w PZPN. 

– Na dziś klub uznaje, że nie został wypełniony warunek spełnienia wymogów dotyczących dokumentów pozwalających na prowadzenie pierwszej drużyny w ekstraklasie. W związku z tym wobec naszego klubu mogą być wyciągnięte konsekwencje zarówno dyscyplinarne i jak i finansowe. W związku z tym klub postanowił rozwiązać umowę z trenerem Latalem – mówi prezes Kwiatek.

Na sugestię dziennikarzy, że PZPN wyraził już stanowisko, że kara klubowi nie grozi prezes podkreślił, że Piast nie dostał oficjalnych informacji od PZN-uu i władz ekstraklasy w tej sprawie.

– Dwa dni temu dostaliśmy pismo od pełnomocnmika trenera Latala. Przygotowujemy odpowiedź i rozpoczynamy procedurę prawną. Nie ma jeszcze żadnych decyzji. Będziemy informowali o postępach w tej sprawie – mówi prezes Kwiatek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Gdyby to był Ruch Chorzów już odjęli by im 10 punktów a że skorumpowany do kości Piast to jeszcze dodadzą im z 15. To jest właśnie PZPN. mafia pod wodzą Ryżego skurczybyka.
już oceniałe(a)ś
0
0