Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed tygodniem Gerard Badia zdobył hat-tricka w meczu ze Śląskiem, natomiast w starciu z Arką to strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę. – Nie czuje się bohaterem. Właściwie uważam, że nie rozegrałem dobrego meczu. W wielu sytuacjach mogłem zachować się lepiej. Szczególnie jeśli chodzi o stałe fragmenty gry – przyznał hiszpański pomocnik. – Uważam, że moje dośrodkowania z rzutów rożnych powinny być znacznie lepsze. Muszę nad nimi popracować. W tej chwili już nie warto tego rozpamiętywać. Najważniejsze, że wygraliśmy to spotkanie – mówił.

To już druga wygrana gliwiczan z rzędu. Przed tygodniem pokonali Śląsk Wrocław 4:3. Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli pomimo sporych kłopotów kadrowych. Trener Dariusz Wdowczyk nie mógł skorzystać między innymi z Adama Mójty, Marcina Pietrowskiego czy Heberta. – Mamy w swych szeregach fantastycznych zawodników. Hebert to świetny piłkarz, ale Aleksandar Sedlar, Uros Korun w niczym mu nie ustępują. Cała linia defensywy spisała się na medal. Marcin Flis rozegrał bardzo dobre spotkanie, jestem z niego bardzo dumny. Podobnie jak z reszty zespołu – podkreślał.

Teraz czas na derby

– Teraz gramy lepiej, bo pracujemy zespołowo. Najlepiej sobie radzimy, gdy gramy razem. W środku pola świetnie współpracuję mi się z Sasą Żivecem oraz Martinem Bukatą, dobrą robotę w ataku wykonuje Michal Papadopulos. Gdy całą czwórką jesteśmy blisko siebie, łatwiej nam się atakuje, a w konsekwencji zdobywamy więcej goli. Przyjście trenera Wdowczyka dodało nam wiary. Wierzymy w niego, w jego system i w jego taktykę. Czujemy także, że on wierzy w nas i to jest chyba najważniejsze. To daje nam siłę, żeby walczyć na boisku. Zwyciężyliśmy już dwa spotkania z rzędu, więc mam nadzieję, że za dwa tygodnie [w meczu z Ruchem Chorzów – przyp.red.] będziemy kontynuować tę serię – mówił Badia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.