Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przeżyliśmy huśtawkę nastrojów: od euforii, przez smutek, po radość z wygranej. To było ciekawe spotkanie, padło sporo bramek, mecz trzymał w napięciu do końca. Musieliśmy gonić wynik, choć na drugą połowę wyszliśmy z prowadzeeniem. Całe szczęście, że walczyliśmy do ostatnich minut i tego oczekuje od zawodników, zaangażowanie do ostatniej minuty. To bardzo cenne punkty – stwierdził Wdowczyk.

Mimo wygranej trener Piasta tonował nastroje. – Nie ustrzegliśmy się błędów, mamy nad czym pracować. Nie styl jest dla nas najważniejszy, choć emocji dziś nie zabrakło. Mamy problem z graniem na „zero z tyłu” i musimy nad tym pracować. W dodatku w ostatnich treningach przed meczem, Marcin Pietrowski skręcił staw skokowy i musieliśmy szukać innych wariantów – ocenił. – Przy drugiej bramce dla Arki, z mojej perspektywy Szeliga został odepchnięty przez Siemaszkę. Prawda jest jednak taka, że we własnym polu karnym, to my powinniśmy odpychać, a nie być odpychanymi – stwierdził Wdowczyk.

Trener Piasta odniósł się także do słów Macieja Jankowskiego, który stwierdził, że za jego kadencji piłkarze z przodu mają więcej luzu, gra się im lepiej. – Wszyscy atakują wszyscy bronią, nie ma zawodnika który nie może zagrać w ofensywie. Czy to będzie Hebert, Sedlar, Korun? Nie interesuje mnie to. Każdy ma prawo aby być pod bramka rywala, jeżeli tylko ma asekuracje z tyłu – powiedział. Pochwalił także za mecz Jakuba Szmatułę, bramkarza swojego zespołu.

– To było ciekawe spotkanie, niestety zakończone naszą porażką. Ten mecz źle się dla nas układał. Szkoda, że przegraliśmy, bo dzisiaj naprawdę wszystko mogło się zdarzyć: zarówno Piast, jak i my, mieliśmy szanse na zwycięstwo. Trzy punkty ma Piast, ale gramy dalej i będziemy robić wszystko, żeby prezentować się najlepiej. Liga się jeszcze nie skończyła – powiedział Grzegorz Niciński, trener Arki Gdynia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.