Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Było lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Być może zadecydowała ambicja, bo przecież zmienił się trener i zawodnicy chcieli się pokazać. Za długo jednak siedzę w piłce, żeby nie widzieć pewnych rzeczy... Mamy dobrych zawodników, ale oni muszą być przygotowani. Nie będę płakał nad naszą dyspozycją – ja to po prostu muszę zmienić – mówi Wdowczyk, który przed meczem z Wisłą zmienił Radoslava Latala.

Dla Piasta było to już szósta ligowa porażka z rzędu. –  W cenzuralnych słowach nie da się wyrazić co czujemy. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, trudniejszej niż kiedykolwiek... Nie zamierzamy się jednak poddawać i będziemy walczyć do końca. Wiem, jak w moich ustach brzmią te obietnice. Mówimy to co mecz, a później „dostajemy w łeb". Zdaję sobie sprawę, że kibice nie chcą już więcej tego słuchać. Nawet nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy spaść. Skupiamy się jedynie na kolejnym meczu – przyznaje Radosław Murawski.

Apel kapitana

Kapitan Piast apeluje do kibiców, żeby dali trochę czasu trenerowi Wdowczykowi. – Dopiero w piątek mieliśmy pierwszy trening pod jego wodzą. Podczas tego jednego dnia starał się zrobić z nami jak najwięcej, jednak nie był po prostu w stanie nam wszystkiego wytłumaczyć. To dopiero początek naszej współpracy. W miarę upływu czasu będziemy coraz lepiej poznawali jego matodykę i pomysł na nasz zespół. Trener już wie jak nam pomóc, potrzebuje tylko czasu – zaznacza.

Piast rozegra kolejny mecz we Wrocławiu. – To będzie dla nas bardzo ważny mecz, zresztą jak każdy kolejny. Starcie z Wisłą było ważne, za dwa tygodnie spotkanie z Arką również takie będzie. W tej chwili każde spotkanie jest istotne. Musimy walczyć o punkty, bo mamy ich tak mało, że nawet jeden może okazać się tym na wagę złota. Musimy po prostu zacząć je zdobywać, bo inaczej nie pomoże nam nawet podział oczek przed rundą finałową – kończy Murawski. – Przed nami kolejny tydzień. Nie można zwieszać głów, trzeba walczyć – podkreśla Wdowczyk.

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.