Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czy Wdowczyk da radę zmienić coś w grze, a przede wszystkim skuteczności Piasta przed tym meczem? – Przed spotkaniem z Wisłą będę miał jeden trening. Przeprowadzę także rozmowy ze wszystkimi piłkarzami – mówi.

Podkreśla, że do końca sezonu zasadniczego jest do zdobycia 21 punktów. – Różnice są małe, więc trzeba patrzeć na najbliższego rywala i po prostu punktować. Będziemy ciężko pracować. Wiem, że w drużynie Piasta w porównaniu z poprzednim sezonem wiele się zmieniło, ale nie na tyle, żeby być teraz na piętnastym miejscu w tabeli – dodaje.

Asystentem Wdowczyka będzie Marek Majka, w przeszłości świetny pomocnik Górnika, ale i wychowanek Piasta, związany dotąd z gliwickim klubem jako skaut.

W listopadzie Wdowczyk sam zrezygnował z pracy w Krakowie – oficjalnie z powodu ponadtrzymiesięcznych wobec niego zaległości finansowych, choć zdaniem „Białej Gwiazdy” było inaczej.

- Tak się złożyło, że do Wisły też trafiłem w marcu, siedem kolejek przed końcem. Nie boję się wyzwań i jestem dobrej myśli – podkreśla Wdowczyk. Ten 55-letni szkoleniowiec, w przeszłości reprezentacyjny lewy obrońca, to trener z dużym ligowym doświadczeniem. Wcześniej zasiadał na ławce trenerskiej Pogoni Szczecin, Polonii Warszawa, Legii Warszawa, Korony Kielce, Widzewa Łódź i Orlenu Płock.

Wdowczyk ma sprawić, żeby Piast, który w zeszłym sezonie był nazywany „polskim Leicester City”, wyszedł z kryzysu. Trenerzy Claudio Ranieri oraz Radoslav Latal skończyli tak samo – zostali zwolnieni. Piast zdecydował się na takie rozwiązanie, mimo że przedwczesne rozwiązanie kontraktu z Czechem (obowiązującego do 30 czerwca 2018 roku) to koszt kilkuset tysięcy złotych.

Umowa z Wdowczykiem obowiązuje do czerwca 2018 roku. Działacze są jednak zapobiegliwi: w kontrakcie zawarto klauzulę, że może być rozwiązana, jeśli Piastowi jednak przytrafi się spadek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.