Podczas środowej sesji rady miejskiej prezydent Marcin Krupa zdradził, że nie ma przeciwwskazań by budować stadion w rejonie autostrady A4 i ulicy Bocheńskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas sesji prezydenta pytał o to radny Krzysztof Pieczyński. Wybrane miejsce zostało ogłoszone w lipcu, ale możliwość inwestycji miały potwierdzić badania geologiczne tych gruntów.

- Prezydent potwierdził, że ekspertyza geologiczna jest gotowa. Teren pod inwestycję nie jest wprawdzie idealny, w kilku miejscach będą potrzebne wzmocnienia, ale ogólnie nie ma przeciwwskazań by budować stadion właśnie w tym miejscu. Można więc przejść do etapu projektowania - informuje nas Pieczyński.

Harmonogram tych prac jest znany. Według założeń miasto zleci teraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla nowego kompleksu sportowego (chodzi nie tylko o stadion). Potem, we współpracy z SARP-em ogłosi konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej obiektu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie wiem skąd w samorządowcach zawsze ta gotowość wydawania naszych pieniędzy na stadiony, które potem stoją puste. Np. remont Stadionu Śląskiego już kosztował ponad pół miliarda zł! Wyobrażacie sobie gdyby te pieniądze wydać na ograniczanie smogu o ile bylibyśmy zdrowsi?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0